1. Dzisiaj obchodzimy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Dzień Modlitw o świętość Małżeństw i Rodzin. To również Uroczystość patronalna Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. Dziękujemy za modlitwę i wszelką okazaną pomoc na rzecz naszego Zgromadzenia oraz misjonarzy pracujących za granicą.
Wspomnienie św. Sylwestra I.
Zakończenie Roku 2023. Nabożeństwo na zakończenie roku o godz. 16.30.

2. Jutro uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Można będzie dostąpić odpustu zupełnego za pobożne i publiczne zmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Msze św. wg. porządku niedzielnego.

3. Od wtorku do soboty koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 7.45, różaniec o godz. 17.30.

➢ wtorek – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i dr Kościoła
➢ I środa miesiąca – Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej i adoracja do godz. 19.30.
Po adoracji spotkanie Róż Żywego Różańca i wymiana tajemnic różańcowych
➢ I czwartek miesiąca
– przed Mszą różaniec w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
➢ I piątek miesiąca – po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i Akt Oddania.
➢ I sobota miesiąca – Msza Święta Wotywna ku czci Matki Bożej w intencji zbiorowej za zmarłych o godz. 8.00. Prosimy o wpisanie imienia i nazwiska zmarłego na specjalnej kartce, która znajduje się w kieszeni bilbordu z tyłu kościoła. Intencje przyjmujemy w zakrystii - są one odczytywane10 min. przed Mszą św.
Ze względu na uroczystość Objawienia Pańskiego nie będzie nabożeństwa po Mszy św. Zapraszamy na różaniec o godz. 16.30.
Najbliższe odwiedziny chorych w I sobotę lutego

5. W sobotę 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego (tzw. święto Trzech Króli).
Światowy Dzień Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Msze św. wg. porządku niedzielnego
➔ Msza św. o godz. 12.00
- Zachęcamy wszystkie dzieci, aby przyszły w koronach
- Rozdane będą nagrody za uczestnictwo w roratach
- Po Mszy św. JASEŁKA wystawione przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 54
➔ Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo kadzidła i kredy
Taca przeznaczona na Krajowy Fundusz Misyjny

6. Przyszła niedziela (7 stycznia) obchodzona jest jako Niedziela Chrztu Pańskiego. Kończy ona liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 12.00 JASEŁKA wystawione przez dzieci ze Szkoły Podstawowej SP54.

7. Wizyta duszpasterska, zwana kolędą będzie odbywała się w tradycyjnej formie od 2 stycznia 2024r. Szczegółowy plan kolędy na stoliku z tyłu kościoła, w gablotce oraz na stronie parafii i Facebook’u parafii.

8. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni. W przyszłą niedzielę tradycyjnie taca inwestycyjna na bieżące potrzeby naszej parafii.

9. Do nabycia prasa katolicka m/in.: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”.

10. Ze względu na kolędę Kancelaria Parafialna czynna w pilnych sprawach po Mszach Świętych.

11. W ostatnim tygodniu do wieczności odszedł śp. Zdzisław KAPELSKI, lat 80, zamieszkały przy ul. Soroki. Pochówek na cmentarzu junikowskim 2 stycznia (wtorek) godz. 12.30.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie!

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego
i opieki Świętej Rodziny w Nowym Roku