1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Palmową. Jest to ostatnia niedziela Wielkiego Postu, a zarazem niedziela rozpoczynająca Wielki Tydzień.
➔ Na każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa palm i świec wielkanocnych (paschalików)
➔ Po Mszy św. o godz. 12.00 wymiana tajemnic Róży Różańcowej Dzieci.
➔ Spowiedź pół godziny przed każda Mszą św.
➔ O godz. 17.00 Msza św. z oprawą muzyczną uczestników warsztatów muzycznych pod dyrygenturą pana Piotra Pałki. Po Mszy św. „Wielbienie Pana” przed Najświętszym Sakramentem. Dziękujemy panu Piotrowi za trud przeprowadzenia warsztatów, a uczestnikom za uczestnictwo i zaangażowanie.

2. Dzisiaj przypada 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Zachęcamy wszystkich wiernych o zapalenie świecy wotywnej przy ołtarzu papieża i o modlitwę w intencji Ojczyzny przez Jego wstawiennictwo oraz o wywieszenie flag papieskich, wystawienie w oknach wizerunku Jana Pawła II. Na zakończenie Mszy św. zostanie odśpiewana „Barka”.

3. Plan celebracji liturgicznych Wielkiego Tygodnia znajduje się w biuletynie parafialnym, na stronie parafialnej, Facebook’u oraz jest wywieszony w gablotkach na zewnątrz kościoła.
➔ Zmartwychwstanie Pana Jezusa jest największym świętem w całym roku liturgicznym, dlatego zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania oraz do pełnego uczestnictwa w Triduum Paschalnym.
➔ W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy (osoby od 18 do 60 roku życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych – do czego zobowiązani są wszyscy bez wyjątku – dodatkowo są zobowiązani do spożywania dwóch posiłków lekkich i jeden do syta).
➔ Zachęcamy także do zachowania postu w sobotę do procesji rezurekcyjnej, czyli do godz. 6.30 w Niedzielę Zmartwychwstania.

4. We wtorek i środę zapraszamy do pomocy przy montażu Grobu Pańskiego oraz do sprzątania Kościoła na święta.

5. Odwiedziny chorych w Wielki Czwartek od godz. 8.30.

6. Od poniedziałku do środy o godz. 7.45 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.30 na nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Żywy Różaniec. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej, a bezpośrednio po niej wymiana tajemnic Żywego Różańca. W tym dniu wyjątkowo nie będzie adoracji!

7. Do końca tygodnia można składać „daninę diecezjalną” oraz „jałmużnę wielkopostną”. Ofiary składamy w kopertach z napisem „danina” lub „jałmużna” podczas Mszy św. lub na konto parafialne. Bóg zapłać!

8. Po Mszach św. można także składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Koszyczek znajduje się na stoliku za ławkami. Bóg zapłać!

9. Do jutra przynosimy „tytkę” dla ubogich z naszej parafii. Paczki (w zwykłych reklamówkach) przynosimy do kościoła lub na plebanię.

10. Caritas Parafialna przed każdą Mszą św. rozprowadza świece wielkanocne (paschaliki) w cenie 12 zł, palmy oraz kartki i ozdoby świąteczne. Wspierając Caritas wspieramy wiele dzieł miłosierdzia. Bardzo wiele z nich dotyczy osób z naszej parafii. Dlatego nie kupujmy palemek od osób trzecich, często stojących w okolicach kościoła.

11. Wierni (kobiety i mężczyźni), którzy pragnęliby włączyć się czynnie w Liturgie Triduum Paschalnego (czytania, przygotowanie ogniska, itp.) prosimy o zgłaszanie się po Mszach św. do zakrystii.

12. W Wielkim Tygodniu kancelaria nieczynna. W ważnych sprawach zapraszamy po Mszach św. do zakrystii.

13. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni. Z tyłu kościoła do nabycia prasa katolicka, m/in.: Przewodnik Katolicki oraz Gość Niedzielny i Gość Niedzielny „EXTRA” – ZNAKI MĘKI BOGA w cenie 14 zł.

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM ŻYCZYMY
BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO, OPIEKI ŚWIĘTEJ RODZINY
ORAZ OWOCNEGO PRZEŻYCIA TRIDUUM PASCHALNEGO