1. Od poniedziałku do piątku o godz. 7.45 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.30 nabożeństwa różańcowe prowadzone przez Żywy Różaniec. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej i adoracja do godz. 19.30.

2. W piątek (31 marca) o godz. 18.45 Droga Krzyżowa ulicami parafii. Prosimy o przyniesienie lampionów, świec, itp.

3. 1 kwietnia obchodzimy I-wszą sobotę miesiąca – o godz. 8.00 Msza Święta Wotywna ku czci Matki Bożej w intencji zbiorowej za naszych zmarłych. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć swoich zmarłych w owoce Mszy świętej prosimy o wpisanie imienia i nazwiska zmarłego na specjalnej kartce, która znajduje się w kieszeni bilbordu z tyłu kościoła.
Intencje przyjmujemy w kancelarii lub po Mszach w zakrystii. Po Mszy świętej nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca (różaniec i 15 min. rozważanie) przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

4. W sobotę 1 kwietnia Wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Górki Klasztornej. Są jeszcze wolne miejsca. Wszystkich zapisanych prosimy o sprawdzenie / uzupełnienie nr pesel oraz zadeklarowanie obiadu. Wyjazd o godz. 9.00 sprzed kościoła. Na miejscu jest możliwość zjedzenia posiłku w restauracji.

5. W sobotę i niedzielę (1 i 2 kwietnia) odbędą się warsztaty muzyczne prowadzone przez Piotra Pałkę. Zapraszamy do uczestnictwa. Szczegóły na stronie parafii i Facebook’u.

6. 2 kwietnia ostatnia niedziela Wielkiego Postu, a zarazem niedziela rozpoczynająca Wielki Tydzień – Niedziela Palmowa. Na Msze św. przynosimy palmy do błogosławieństwa. Po Mszy św. o godz. 12.00 wymiana tajemnic Róży Różańcowej Dzieci. Spowiedź pół godziny przed każda Mszą.
O godz. 17.00 Msza św. z oprawą muzyczną uczestników warsztatów muzycznych pod dyrygenturą pana Piotra Pałki. Po Mszy św. „Wielbienie Pana” przed Najświętszym Sakramentem. 
W tym dniu przypada 18. rocznica śmierci Jana Pawła II. Zachęcamy wszystkich wiernych o zapalenie świecy wotywnej przy ołtarzu papieża i modlitwę w intencji Ojczyzny przez Jego wstawiennictwo oraz o wywieszenie flag papieskich, wystawienie w oknach wizerunku Jana Pawła II. Na zakończenie Mszy św. zostanie odśpiewana „Barka”.

7. Bóg zapłać za składaną „jałmużnę wielkopostną” z przeznaczeniem na zakup nowego kielicha do uroczystych celebracji oraz odrestaurowanie naczyń liturgicznych (kielichy, pateny, puszki do Komunii Świętej i 2 monstrancje). Jałmużnę można składać w kopertach z napisem „jałmużna” podczas niedzielnych Mszy św. lub na konto parafialne.

8. Po Mszach św. można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Koszyczek znajduje się na stoliku za ławkami.

9. Także do końca Wielkiego Postu będzie zbierana tradycyjna „Danina Diecezjalna”. Na stoliku wyłożone są specjalne koperty, które z daniną prosimy wrzucać do koszyczka podczas tacy.

10. Zachęcamy do przynoszenia darów dla ubogich z naszej parafii. Paczki można przynieść do kościoła lub na plebanię do przyszłej niedzieli.

11. Od dziś Caritas rozprowadza świece wielkanocne (paschaliki) w cenie 12 zł, kartki i ozdoby świąteczne, a w przyszłą niedzielę – przed każdą Mszą św. - palmy. Wspierając Caritas wspieramy wiele dzieł miłosierdzia. Bardzo wiele z nich dotyczy osób z naszej parafii. Dlatego nie kupujmy palemek od osób trzecich, często stojących w okolicach kościoła.

12. Chętnych panów do czytania Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową oraz pragnących włączyć się czynnie w przygotowanie Triduum Paschalnego prosimy o zgłaszanie się po Mszach św. do zakrystii.

13. Kancelaria czynna we wtorek i piątek 9.00-10.00 oraz 16.00-17.00.

14. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni. Z tyłu kościoła do nabycia prasa katolicka, m/in.: Przewodnik Katolicki z dodatkiem modlitewnym oraz Gość Niedzielny i Gość Niedzielny „EXTRA” – ZNAKI MĘKI BOGA w cenie 14 zł.

15. W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Andrzej GRZELACZYK, lat 78, zamieszkały przy ul. Budziszyńskiej. Msza pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele pw. Objawienia Pańskiego w piątek 31 marca o godz. 10.00. Następnie pochówek na cmentarzu junikowskim o godz. 12.30.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie!

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM
ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO I OPIEKI ŚW. RODZINY

 

LIST KURII METROPOLITALNEJ:

Apel Papieski

Czcigodni Księża Proboszczowie!
W piątek, dnia 31 marca 2023 roku w ramach wyrażenia naszej solidarności i obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II przejdziemy rozważając Drogę Krzyżową z kościoła pw. św. Małgorzaty na poznańskiej Śródce pod pomnik św. Jana Pawła II.
Nasze modlitewne spotkanie rozpocznie się o godzinie 19.00. Modlitwie będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki Metropolita Poznański. Prosimy kapłanów o obecność, zabieramy komże i czerwone stuły. Prosimy również w ogłoszeniach parafialnych poinformować o wydarzeniu wiernych.
Kapłanów poza Poznaniem zachęcamy do organizowania wspólnej modlitwy i solidarności w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II.

Biskup Grzegorz Balcerek
Wikariusz Generalny