1. Jutro (poniedziałek, 20 marca) obchodzimy uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – Patrona Misjonarzy Świętej Rodziny. Święto braci zakonnych oraz dzień nadania urzędów w WSD MSF. Pamiętajmy w modlitwie o
misjonarzach pracujących na całym świecie, braciach zakonnych, klerykach oraz o całej naszej Polskiej Prowincji MSF.

2. Od poniedziałku do piątku o godz. 7.45 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.30 nabożeństwa różańcowe prowadzone przez Żywy Różaniec. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej i adoracja do godz. 19.30.

3. Droga Krzyżowa, w piątek o godz. 17.30 dla dzieci i po Mszy św. o godz. 18.40 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.15.

4. W sobotę 25 marca obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego, które jest też Dniem Świętości Życia. Tego dnia podczas Mszy Św. o godz. 18.00 osoby pragnące szczególnie włączyć się duchowo w obronę życia poczętego, będą mogły złożyć uroczyste przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego. Zobowiązanie to polega na codziennej, trwającej 9 miesięcy modlitwie w intencji dziecka zagrożonego aborcją (wystarczy krótka modlitwa, jedna dziesiątka różańca i dobrowolne
wyrzeczenie).
Po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.

5. W czwartek (23 marca) o godz. 19.00 spotkanie Rady Parafialnej.

6. W sobotę i niedzielę (1 i 2 kwietnia) odbędą się warsztaty muzyczne prowadzone przez Piotra Pałkę. Zapraszamy do uczestnictwa. Szczegóły w gablotce oraz na stronie parafii i Facebook’u.

7. Bóg zapłać za składaną „jałmużnę wielkopostną” z przeznaczeniem na zakup nowego kielicha do uroczystych celebracji oraz odrestaurowanie naczyń liturgicznych (kielichy, pateny, puszki do Komunii Świętej i 2 monstrancje). Jałmużnę można składać w kopertach z napisem „jałmużna” podczas niedzielnych Mszy św. lub na konto parafialne. Do dzisiaj zebrano 3.750 zł.

8. Przez kolejne niedziele Wielkiego Postu, po Mszach św. będzie można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Koszyczek znajduje się na stoliku za ławkami.

9. Także do końca Wielkiego Postu będzie zbierana tradycyjna „Danina Diecezjalna”. Na stoliku wyłożone są specjalne koperty, które z daniną prosimy wrzucać do koszyczka podczas tacy.

10. Od dziś Caritas rozprowadza świece wielkanocne (paschaliki) w cenie 12 zł, poza tym kartki i ozdoby świąteczne.

11. Kancelaria czynna we wtorek i piątek 9.00-10.00 oraz 16.00-17.00.

12. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni. Z tyłu kościoła do nabycia prasa katolicka, m/in.: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny.

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM
ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO I OPIEKI ŚW. RODZINY

 

LIST KURII METROPOLITALNEJ:

Modlitwa o dar sprawiedliwego pokoju dla Ukrainy

Czcigodni Księża Proboszczowie!
Rada Konferencji Episkopatów Europy, kolejny już raz, wystąpiła z ogólnoeuropejską inicjatywą modlitewną „Łańcuch eucharystyczny”. Przez 39 kolejnych dni, poszczególne episkopaty będą podejmowały różnorodne inicjatywy modlitewne, upraszając dar sprawiedliwego pokoju dla Ukrainy.
Kościół w Polsce włączy się w to wydarzenie, dnia 20 marca 2023 roku. Tego dnia Ksiądz Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki odprawi w intencji pokoju na Ukrainie Eucharystię w Katedrze Poznańskiej o godzinie 18.00.
Prosimy, aby o tej inicjatywie i Eucharystii poinformować parafian – zwłaszcza w Poznaniu – poprzez ogłoszenia duszpasterskie.

Biskup Grzegorz Balcerek
Wikariusz Generalny