UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ Z LA SALETTE / ODPUST PARAFIALNY

1. Dzisiaj Obchodzimy uroczystość NMP z La Salette, 176 rocznica objawień, Odpust parafialny, 10-lecie poświęcenia naszego kościoła. Jest to również dzień wdzięczności wszystkim, którzy przez 21 lat z otwartości serca przyczyniali się do materialnego i duchowego wzrostu naszej parafii. W ich intencji zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta Dziękczynna o godz. 12.00, pod przewodnictwem Ks. Mariana Machinka MSF, który jest profesorem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i kierownikiem Zakładu Teologii Moralnej. Ks. Marianie Bóg zapłać za wygłoszone Słowo Boże.
Składamy wyrazy podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania liturgii. Ministrantom, Panu Organiście, Kościelnym, Naszemu Zespołowi, Pocztom Sztandarowym, Paniom niosącym figurę Matki Bożej z La Salette oraz Panom niosącym baldachim.
Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania naszego święta: Radzie Parafialnej i Ekonomicznej za pomoc w organizacji odpustu. Dobrodziejom, Fundatorom i tym, którzy swój czas i siły włączyli w nasze wspólne dzieło. Radzie Osiedla za okazaną pomoc, zaangażowanie w organizacji festynu, ufundowanie nagród dla dzieci. To dzięki ich staraniom będziemy dziś gościć policję z sierżantem „Pyra” oraz straż pożarną z pyszną grochówką; Paniom, które będą prowadzić zabawy i konkursy podczas festynu. Rodzinie, która przygotowała watę cukrową i popcorn dla dzieci. Drukującym bilbordy i ulotki oraz parafianom za ich rozprowadzenie; Paniom za dekorację kościoła i przystrojenie ołtarza kwiatami. Dziękujemy tym, którzy posprzątali teren wokół kościoła i plebanii oraz osobom, które upiekły ciasto, zrobiły smalec. Caritasowi za pomoc przy usługiwaniu. Rodzinie, która zorganizowała loterię fantową oraz ofiarodawcom rzeczy na licytację. Wszystkim, którzy podzielili się z nami swoimi dobrami lub złożyli ofiarę na nasz festyn parafialny. Wszystkim Parafianom tak licznie zaangażowanym w przygotowanie i organizację festynu.
Po zakończonej liturgii ok. godz. 13.30 zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na teren przy szopie na strażacką grochówkę, grilla, kawę, herbatę i ciasto. No i oczywiście festyn który potrwa aż do godz. 22.00. W bloku rodzinnym m/in. wiele atrakcji dla dzieci, pokaz samochodu strażackiego, sierżant „Pyra” i loterie; w bloku modlitewnym godzina miłosierdzia i koncert zespołu „Tato”; w bloku towarzyskim grilowanie, muzyka i tańce no i oczywiście o godz. 18.30 licytacja wielu atrakcyjnych i wartościowych rzeczy. ZAPRASZAMY!

2. Od poniedziałku do soboty o godz. 7.45 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.30 na różaniec w intencji pokoju w Ukrainie.
O prowadzenie różańca prosimy osoby z Koła Żywego Różańca, lub innych wiernych.
W środę po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej i adoracja do godz. 19.30.

3. W tym tygodniu obchodzimy:

  • wtorek - wtorek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang
    i towarzyszy
  • środa – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
  • piątek – wspomnienie św. Pio z Pietralciny, prezbitera

4. Pierwsze spotkanie informacyjne Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w 2023 r. odbędzie się w kościele 22 września (czwartek) o godz. 19.00.

5. W zakrystii są jeszcze do odebrania zdjęcia komunijne z tego roku.

6. W zakrystii można już zamawiać intencje mszalne na 2023r.

7. Są jeszcze 4 miejsca na pielgrzymko-wycieczkę „Śladami Jana Pawła II”. Szczegóły w gablotce na zewnątrz kościoła.

8. Kancelaria czynna we wtorki i piątki od 9.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.00

9. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni. Do nabycia m.in.: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” z kolejną płytą „Biblia audio”.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO
I OPIEKI ŚWIĘTEJ RODZINY!