1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tace inwestycyjną, na potrzeby naszej parafii. Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie Kół Żywego Różańca Dzieci.

2. Od poniedziałku do soboty o godz. 7.45 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.30 na różaniec w intencji pokoju w Ukrainie.
O prowadzenie różańca prosimy osoby z Koła Żywego Różańca, lub innych wiernych.
W środę po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej i adoracja do godz. 19.30.

• wtorek – 13. dzień miesiąca i kolejne NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. Msza św. o godz. 18.00, różaniec, procesja maryjna wokół kościoła, na którą przynosimy lampiony. Zachęcajmy znajomych.
Ofiarujmy te nabożeństwa w intencji naszych Rodzin. Nabożeństwa odbywają się 13. dnia każdego miesiąca, od maja do października.
Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

środa – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Odpust w naszym dekanacie w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Suma Odpustowa o godz. 18.30

czwartek – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Odpust w naszym dekanacie w parafii Matki Bożej Bolesnej. Suma Odpustowa o godz. 18.00

• piątek – wspomnienie św męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość odpustową ku czci Patronki Parafii Matki Bożej
z La Salette oraz jubileusz 10-lecia konsekracji naszego Kościoła.
- Bóg zapłać wszystkim, którzy wczoraj włączyli się do pomocy przy sprzątaniu szopy i terenu wokół szopy.
Został jeszcze do posprzątania kościół, dlatego zapraszamy w poniedziałek i wtorek po Mszach św. wieczornych.
- Bezpośrednie przygotowanie do festynu (układanie stołów, ławek, namiotów itp.) w sobotę (17 września) od godz. 9.00
- Chętnych, którzy pragną upiec ciasto na festyn prosimy o zapisywanie się po każdej Mszy św. Ciasto prosimy przynosić do szopy w niedzielę w godz. od 9.00 do 12.00.
- Za sugestią Rady Parafialnej zachęcamy do wsparcia finansowego organizacji festynu.
- Zgodnie z wcześniejszą tradycją podczas festynu parafialnego będzie przeprowadzona licytacja.
Zachęcamy do przynoszenia przedmiotów pod licytację. Pieniądze z niej będą cegiełką na potrzebne inwestycje w kościele (naprawa okien lub wymiana płytek przed wejściem do kościoła)

Wszystkich prosimy o modlitwę o pogodę i owocne przeżycie naszego święta, które jest równocześnie dniem wdzięczności wszystkim, którzy z otwartości serca przyczyniali się do materialnego i duchowego wzrostu naszej parafii. W ich intencji zostanie odprawiona Uroczysta Msza Święta 19 września o godz 12.00. Zachęcamy do zabrania i rozprowadzenia ulotek z planem odpustu.

5. Pierwsze spotkanie informacyjne Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w 2023 r. odbędzie się w kościele 22 września (czwartek) o godz. 19.00

6. W zakrystii są jeszcze do odebrania zdjęcia komunijne z tego roku.

7. W zakrystii można już zamawiać intencje mszalne na 2023r.

8. W dniach 6-9 października br organizowana jest pielgrzymko-wycieczka „Śladami Jana Pawła II”. Na trasie Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Ludźmierz, Zakopane, Kraków, Łagiewniki (Sanktuaria Bożego Miłosierdzia i Jana Pawła II). Szczegóły w gablotce na zewnątrz kościoła. Zapisy do dzisiaj w zakrystii.
Osoby już zapisane prosimy o podanie PESEL oraz dokonanie wpłaty.

9. Kancelaria czynna we wtorki i piątki od 9.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.00

10. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni. Do nabycia m.in.: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO
I OPIEKI ŚWIĘTEJ RODZINY!

PRZEDMIOTY NA LICYTACJĘ:

Ikona Matki Bożej z Dzieciątkiem pisana na drewnie
Według opisu rok 1900

Historyczne Osserwatore Romano roczniki 1991 do 2005 (brak 5 egzemplarzy)
Dodatki specjalne z pielgrzymek Jana Pawła II do Ojczyzny 1991 i 1997r.

Klaser kolekcjonerski ze znaczkami

Kubańskie cygara Cohiba