1. Witamy ks. Adama Wróbla MSF, który od 1 sierpnia br. rozpoczyna posługę duszpasterską w naszej parafii. Życzymy Mu wielu łask bożych i owocnej pracy.

2. Dzisiaj gościmy ks. Dariusza Chabraszewskiego MSF – misjonarza pracującego w Papui Nowej Gwinei. Ks. Dariusz głosi kazanie oraz dzieli się swoim doświadczeniem pracy misyjnej. Po mszach św. będzie można złożyć ofiary na misje w PNG.

3. Od poniedziałku do soboty o godz. 7.45 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.30 na różaniec w intencji pokoju w Ukrainie
O prowadzenie różańca prosimy osoby z Koła Żywego Różańca, lub innych wiernych.
W środę po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej i adoracja do godz. 19.30.

4. W tym tygodniu obchodzimy:

poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Odpust Porcjunkuli – odpust zupełny za siebie lub jednego zmarłego za pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego z równoczesnym odmówieniem Ojcze Nasz i Wierzę w Boga.

czwartek – I czwartek miesiąca – modlitwa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych po Mszy św. wieczornej. Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona proboszczów. Dzień modlitwy w inetncji proboszczów

piątek – I piątek miesiąca – Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Jezusowego oraz Akt oddania.

sobota - I-sza sobota miesiąca – o godz. 8.00 Msza Święta Wotywna ku czci Matki Bożej w intencji zbiorowej za naszych Zmarłych. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć swoich zmarłych w owoce Mszy świętej prosimy o wpisanie imienia i nazwiska zmarłego na specjalnej kartce, która znajduje się na informatorze z tyłu kościoła. Intencje przyjmujemy po Mszach w zakrystii. Intencje BĘDĄ ODCZYTYWANE przed Mszą św. od godz. 7.50. Po Mszy świętej nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca (różaniec i 15 min. rozważanie) przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

5. W wakacje kancelaria nieczynna. Wszystkie sprawy prosimy załatwiać w zakrystii po Mszach.

6. Przypominamy, że od lipca obowiązuje nowy porządek Mszy Świętych niedzielnych i świątecznych: 8.00; 10.00; 12.00; 17.00; 21.00.

7. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni, szczególnie podczas dzisiejszej tacy inwestycyjnej. Do nabycia m.in.: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”. oraz „Posłaniec Świętej Rodziny” - wydanie pl/ukr.

 

WSZYSTKIM ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO
I OPIEKI ŚWIĘTEJ RODZINY!