1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 nastąpi „pożegnanie” ks. Adama Gacy MSF, który po roku pracy w naszej parafii decyzją Zarządu Prowincjalnego przechodzi do domu w Długopolu w celu pełnienia funkcji pomocnika Referatu Powołaniowego MSF.
Dziękujemy ks. Adamowi za zaangażowanie i wszelkie dobro jakiego doświadczyliśmy przez Jego posługę.

2. Od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec w intencji pokoju na Ukrainie. O prowadzenie różańca prosimy osoby z Koła Żywego Różańca, lub innych wiernych.
W środę po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej i adoracja do godz. 19.30.
Po adoracji spotkanie Kół Żywego Różanca i przekazanie intencji na miesiąc lipiec. Osoby, które zapisały się do Koła Żywego Różańca, a z różnych przyczyn nie mogły odebrać tajemnicy prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po Mszach św. lub w środę podczas spotkania.

3. W tym tygodniu obchodzimy:
środa – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
I czwartek miesiąca – o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec w intencji powołań
piątek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera

4. Informujemy, że zgodnie z rozmowami prowadzonymi podczas kolędy oraz na liczne prośby wiernych od dzisiaj będzie obowiązywał nowy porządek Mszy Świętych niedzielnych i świątecznych: 8.00; 10.00; 12.00; 17.00; 21.00.

5. Osoby, które chciałyby wypożyczyć/zarezerwować „szopę” na spotkanie rodzinne lub grilla, prosimy o zgłoszenie się do duszpasterzy.

6. Język polski dla uchodźców z Ukrainy we wtorek 5 lipca o godz. 18.00.

7. W zakrystii do odbioru zdjęcia z Pierwszej Komunii Świętej dzieci spoza SP54.

8. W wakacje kancelaria nieczynna. Wszystkie sprawy prosimy załatwiać w zakrystii po Mszach.

9. Zgodnie z wcześniejszą informacją zostało zainstalowane relikwiarium na relikwie św. Jana Pawła II. Zachęcamy do modlitwy przez Jego wstawiennictwo oraz zapalania świecy wotywnej.
Został także zakupiony nowy ornat z wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej do celebracji Pierwszych Sobót Miesiąca oraz Dni Fatimskich 13. dnia każdego miesiąca od maja do października.

10. W przyszłą niedzielę tradycyjnie taca inwestycyjna. Bóg zapłać!

11. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni. Do nabycia m.in.: „Miłujcie się”, „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Gość Extra” 12 zł. oraz „Posłaniec Świętej Rodziny” - wydanie dwujęzyczne pl/ukr.

12. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszła śp. Daniela Łucja ROSZYK, lat 85, zamieszkała przy ul. Małoszyńskiej. Msza Pogrzebowa w poniedziałek 4 lipca o godz. 9.30, pochówek na cmentarzu junikowskim o godz. 11.10. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie!

 

WSZYSTKIM ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO I OPIEKI ŚWIĘTEJ RODZINY!