1. Wspomnienie św. Krzysztofa przypada 24 lipca, jednak ze względu na zbliżający się czas wakacji i wypoczynku oraz prośbę wiernych modlitwa za kierowców, podróżujących, jak również tradycyjne poświęcenie pojazdów nastąpi dzisiaj po wszystkich Mszach św. Podczas poświęcenia służba liturgiczna będzie rozprowadzać zrobione specjalne na tę okazję breloczki ze św. Krzysztofem i MB z La Salette oraz modlitwy do św. Krzysztofa, „Boże Drogowskazy” i zapachy do samochodów.
Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.

2. Nabożeństwa Czerwcowe po Mszy św. o godz. 18.00.

3. Od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec w intencji pokoju na Ukrainie.
O prowadzenie różańca prosimy osoby z Koła Żywego Różańca lub innych wiernych. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej i adoracja do godz. 19.30.

4. W tym tygodniu obchodzimy:

wtorek – wspomnienie św. Ireneusza biskupa i męczennika

środa – uroczystość św. ap. Piotra i Pawła. Taca przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

I piątek miesiąca – po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu – litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Oddania

I-sza sobota miesiąca – o godz. 8.00 Msza Święta Wotywna ku czci Matki Bożej w intencji zbiorowej za naszych Zmarłych.
Wszystkich, którzy chcieliby włączyć swoich zmarłych w owoce Mszy św. prosimy o wpisanie imienia i nazwiska zmarłego na specjalnej kartce, która znajduje się na specjanym bilbordzie z tyłu kościoła. Intencje przyjmujemy po Mszach w zakrystii. INTENCJE BĘDĄ ODCZYTYWANE przed Mszą św. od godz. 7.50.
Po Mszy świętej nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca (różaniec i 15 min. rozważanie) przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
Ze względu na czas wakacyjny nie ma odwiedzin chorych. W nagłych przypadkach prosimy o zgłoszenia po Mszach św. lub telefonicznie.

5. Osoby, które zapisały się do Koła Żywego Różańca, a z różnych przyczyn nie mogły odebrać tajemnicy prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po Mszach św.

6. Informujemy, że zgodnie z rozmowami prowadzonymi podczas kolędy oraz na liczne prośby wiernych od lipca będzie obowiązywał nowy porządek Mszy Świętych niedzielnych i świątecznych: 8.00; 10.00; 12.00; 17.00; 21.00.

7. W przyszłą niedzielę 3 lipca, na Mszy św. o godz. 10.00 nastąpi „pożegnanie” ks. Adama Gacy MSF, który po roku pracy w naszej parafii decyzją Zarządu Prowincjalnego przechodzi do domu w Długopolu w celu pełnienia funkcji pomocnika Referatu Powołaniowego MSF.

8. Osoby, które chciałyby wypożyczyć/zarezerwować „szopę” na spotkanie rodzinne lub grilla, prosimy o zgłoszenie się do duszpasterzy.

9. Język polski dla uchodźców z Ukrainy w czwartek 28 czerwca o godz. 18.00

10. W zakrystii do odbioru zdjęcia z Pierwszej Komunii Świętej dzieci spoza SP54.

11. W wakacje kancelaria nieczynna. Wszystkie sprawy prosimy załatwiać w zakrystii po Mszach św.

12. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni. Do nabycia m.in.: „Miłujcie się”, „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Gość Extra” 12 zł. oraz „Posłaniec Świętej Rodziny” - wydanie dwujęzyczne pl/ukr.

 

WSZYSTKIM ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO I OPIEKI ŚWIĘTEJ RODZINY!