1. W czwartek obchodziliśmy uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA. Bóg zapłać Współbraciom MSF – Kapłanom i Bratu za modlitwę podczas Mszy św. oraz uczestnictwo w Procesji Bożego Ciała. Służbie liturgicznej – Lektorom i Ministrantom. Pani katechetce, Panu Organiście, Orkiestrze. Dziewczynkom sypiącym kwiaty. Osobom, które przyniosły kwiaty. Panom niosącym baldachim. Niosącym sztandar i chorągiew. Podziękowanie kierujemy również do osób przygotowującym ołtarze: Wspólnocie Domowego Kościoła, Rodzinie Augustyniak i sąsiadom, Rodzinie Czerwińśkich i sąsiadom oraz wspólnocie Modlitewno-Ewangelizacyjnej. Osobom, które udekorowały swoje domy, mieszkania. Paniom dekorującym kwiatami kościół i Paniom sprzatającym. Pomagającym w zakrystii. Wszystkim wiernym, którzy licznie wzięli udział w procesji.

2. Podczas procesji po raz pierwszy została użyta nowa monstracja oraz nowy ornat. Z ofiar „Jałmużny Wielkopostnej” zakupione zostało także kustodium do przechowywania Najświętrzego Sakramentu, pokrowiec na monstrancję oraz relikwiarium na relikwie Jana Pawła II. Jeszcze raz z serca składamy wszystkim ofiarodawcom podziękowania.

3. Do czwartku (23.06.) trwamy w „tradycyjnej oktawie” Bożego Ciała. Zapraszamy do uczestnictwa w wieczornych Mszach św., po których nastąpi procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zachęcamy dziewczynki do sypania kwiatów i wiernych o przynoszenie kwiatów.

4. Nabożeństwa Czerwcowe od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.

5. Od poniedziałku do soboty o godz. 7.45 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.30 na różaniec w intencji pokoju na Ukrainie. O prowadzenie prosimy Osoby z Koła Żywego Różańca oraz innych wiernych.

6. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej i adoracja do godz. 19.30.

7. W czerwcu podczas Mszy Świętych Gregoriańskich modlimy się za śp. Weronikę Pacanowską-Uszak.

8. W tym tygodniu obchodzimy:

wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi. zakonnika

czwartek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, Msza na zakończenie roku szkolnego o godz.18.00

piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

9. Informujemy, że zgodnie z rozmowami prowadzonymi podczas kolędy oraz na liczne prośby wiernych od lipca będzie obowiązywał nowy porządek Mszy Świętych niedzielnych i świątecznych: 8.00; 10.00; 12.00; 17.00; 21.00.

10. Osoby, które zapisały się do Koła Żywego Różańca, a z różnych przyczyn nie mogły odebrać tajemnicy prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po Mszach św.

11. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni.

12. Do nabycia m.in.: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Gość Extra” 12zł. oraz „Posłaniec Świętej Rodziny” - wydanie dwujęzyczne pl/ukr.

13. Wspomnienie św. Krzysztofa przypada 24 lipca, jednak ze względu na zbliżający się czas wakacji i wypoczynku oraz prośbę wiernych modlitwa za kierowców, podróżujących, jak również tradycyjne poświęcenie pojazdów nastąpi w niedzielę 26 czerwca.

14. Od dzisiaj do końca wakacji zapraszamy do „szopy” w każdą niedzielę od godz. 13.00 do 15.00. Do dyspozycji piłkarzyki, bilard, piłki, itd. Możliwość zrobienia sobie także kawy lub herbaty. Osoby, które chciałyby wypożyczyć/zarezerwować „szope” na spotkanie rodzinne lub grilla prosimy o zgłoszenie się do duszpasterzy.

15. Ukraińska liturgia prawosławna będzie sprawowana na stałe w kościele oo. Jezuitów przy ul. Szewskiej 18 w Poznaniu, w niedziele o godzinie 12.30.

16. Kancelaria czynna we wtorek i piątek 9.00-10.00 oraz 16.00-17.00.

17. Zapraszamy młodzież (po skończeniu 7 klasy SP) na Góreckie Dni Młodości do Górki Klasztornej w dniach 4-10 lipca. Szczegóły na plakacie, FB i Instagramie wydarzenia. Zapisy poprzez formularz na FB lub u ks. Adama.

 

WSZYSTKIM ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO
I OPIEKI ŚWIĘTEJ RODZINY!

 

GDM 2022