1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się Rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Także podczas tej mszy pobłogosławimy nowych ministrantów. Bóg zapłać za złożone ofiary na „tacę inwestycyjną”. Po Mszach św. zbiórka do puszek na WT UAM i szkoły katolickie.

2. Nabożeństwa Czerwcowe od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, i niedzielę o godz. 16.30. W czwartek po procesji Bożego Ciała.

3. Od poniedziałku do soboty o godz. 17.00 zapraszamy na różaniec bez wystawienia w intencji pokoju na Ukrainie. O prowadzenie różańca prosimy osoby z Koła Żywego Różańca lub innych wiernych. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej i adoracja do godz. 19.30.

4. W tym tygodniu obchodzimy:

  • poniedziałek – 13. dnia miesiąca kolejne NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.
    Msza św. o godz. 18.00, różaniec, procesja maryjna wokół kościoła, na którą przynosimy lampiony. Zachęcajmy znajomych. Ofiarujmy te nabożeństwa w intencji naszych Rodzin. Nabożeństwa będą odbywały się 13. dnia każdego miesiąca, od maja do października. Wspomnienie św. Antoniego Padewskiego, prezbitera i doktora Kościoł.
  • wtorek – wspomnienie św. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  • w środę zapraszamy dziewczynki, które chciałyby sypać kwiaty, na próbę na godz. 17.00. Chłopcy w albach komunijnych mogą przynieść w czwartek małe dzwonki, którymi będą dzwonić podczas procesji.
  • czwartekUroczystość NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA. Msze święte jak w każdą niedzielę. O godz. 13.00 odbędzie się tradycyjna Procesja Bożego Ciała, która przejdzie ulicami: Rozpoczęcie ul. Ścinawska 49 (kościół), przejście do ul. Braniborskiej, Braniborską do ul. Budziszyńskiej, Budziszyńską do Placu Świadowida, Placem Świadowida do ul. Srebrnbej, Srebrną do ul. Ścinawskiej, Ścinawską powrót do kościoła. Bardzo prosimy wszystkich parafian, a szczególnie mieszkających na trasie procesji, o udekorowanie drogi, domów i okien. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, podczas procesji pierwszy raz użyjemy nowej monstracji. Osoby, które mają możliwość przyniesienia kwiatów do sypania podczas procesji, prosimy, aby zostawić je w czwartek przed południem w przedsionku kościoła.
  • piątek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika Do Kół

5. Do Kół Żywego Różańca zapisało się kilkudzisięciu parafian - dorosłych i dzieci. Już dziś możemy się cieszyć, że powstaną 3 Nowe Róże Różańca Świętego dorosłych i jedna róża dzieci. Pierwsze spotkanie nowych Członków Żywego Różańca z rozdaniem tajemnic różańca na miesiąc lipiec w najbliższą środę o godz. 19.30. Podczas spotkania odpowiemy także na nurtujące pytania.  

6. Od dzisiaj do końca wakacji zapraszamy do „szopy” w każdą niedzielę od godz. 13.00 do 15.00. Do dyspozycji piłkarzyki, bilard, piłki, itd. Możliwość zrobienia sobie także kawy lub herbaty. Osboby, które chciałyby wypożyczyć/zarezerwować „szope” na spotkanie rodzinne lub grilla prosimy o zgłoszenie się do duszpasterzy.

7. Informujemy, że zgodnie z rozmowami prowadzonymi podczas kolędy oraz na liczne prośby wiernych od lipca będzie obowiązywał nowy porządek Mszy Świętych niedzielnych i świątecznych: 8.00; 10.00; 12.00; 17.00; 21.00. 

8. Zapraszamy młodzież (po skończeniu 7 klasy SP) na Góreckie Dni Młodości do Górki Klasztornej w dniach 4-10 lipca. Szczegóły na plakacie, FB i Instagramie wydarzenia. Zapisy poprzez formularz na FB lub u ks. Adama.

9. Kancelaria czynna we wtorek i piątek 9.00-10.00 oraz 16.00-17.00.

10. Ukraińska liturgia prawosławna będzie sprawowana na stałe w kościele oo. Jezuitów przy ul. Szewskiej 18 w Poznaniu, w niedziele o godzinie 12.30.

11. Informujemy, że Caritas naszej parafii posiada jeszcze dary, z których mogą korzystać uchodźcy z Ukrainy: artykuły spożywcze, kosmetyki, pieluchy, pościel. Zapraszamy!

12. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni. 
Do nabycia m.in.: „Przewodnik Katolicki”, dziś także drugi egzemplarz z cyklu „Historia” - wydanie na temat czerwca 1956. „Gość Niedzielny”, „Gość Extra” 12zł. oraz „Posłaniec Świętej Rodziny” - wydanie dwujęzyczne pl/ukr.

13. Wspomnienie św. Krzysztofa przypada 24 lipca, jednak ze względu na zbliżający się czas wakacji i wypoczynku oraz prośbę wiernych modlitwa za kierowców, podróżujących, jak również tradycyjne poświęcenie pojazdów nastąpi w niedzielę 26 czerwca.

14. Do wieczności odeszła śp. Bogumiła Smól, lat 96, z ul. Butryma. Msza pogrzebowa 28 czerwca, o godz. 11.00 w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza (Nowina), pochówek na cmentarzu parafialnym o godz. 11.45. Wieczny odpoczynek...

 

WSZYSTKIM ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO
I OPIEKI ŚWIĘTEJ RODZINY!