1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział we wczorajszym czuwaniu Wigilii Zesłania Ducha Świętego. Bóg zapłać!
2. Nabożeństwa Czerwcowe są odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30.
3. Od poniedziałku do soboty o godz. 7.45 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.00 na różaniec bez wystawienia w intencji pokoju na Ukrainie. O prowadzenie różańca prosimy Panie z Koła Żywego Różańca oraz innych wiernych.
4. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej i adoracja do godz. 19.30.
5. W czerwcu podczas Mszy Świętych Gregoriańskich modlimy się za śp. Weronikę Pacanowską-Uszak.
6. W tygodniu:
• poniedziałek – święto NMP, Matki Kościoła
• środa – wspomnienie św. Jadwigi, królowej
• czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
• piątek – wspomnienie bł. Bogumiła, bp, patrona Archidiecezji
• sobota – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła
7. W przyszłą niedzielę (12 czerwca) o godz. 12.00 odbędzie się Rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię Świętą w 2021r. o przyjście w albach komunijnych lub ubrane na biało. Także podczas tej mszy pobłogosławimy nowych ministrantów.
8. W tym roku Procesja Bożego Ciała po Mszy o godz. 12.00 przejdzie ulicami: Rozpoczęcie ul. Ścinawska 49 (kościół), przejście do ul. Braniborskiej, Braniborską do ul. Budziszyńskiej, Budziszyńską do Placu Świadowida, Placem Świadowida do ul. Srebrnej, Srebrną do ul. Ścinawskiej, Ścinawską powrót do kościoła. Bardzo prosimy wszystkich parafian, a szczególnie mieszkających na trasie procesji o udekorowanie drogi, domów i okien. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, podczas procesji pierwszy raz użyjemy nowej monstracji. Dzięki Waszej ofiarności uda się za zebraną kwotę zakupić również custodium do przechowywania Najświętszego Sakramentu w tabernakulum oraz relikwiarium na relikwie św. Jana Pawła II.
9. W minoną niedzielę wstąpiło do Kół Żywego Różańca kilkudzisięciu parafian - dorosłych i dzieci. Już dziś możemy się cieszyć, że powstaną 3 Nowe Róże Różańca Świętego dorosłych i jedna róża dzieci. Na stoliku z tyłu kościoła znajdują się dodatkowe listy dla chętnych. Zachęcamy do zapisywania się. W przyszłą niedzielę ogłosimy datę pierwszego spotkania z rozdaniem tajemnic różańca na miesiąc lipiec.
10. W ubiegłą niedzielę w katedrze zostali pobłogosławieni nowi dorośli lektorzy, wśród nich Kasia i Sebastian z naszej parafii. Gratulujemy i życzymy wielu łask.
11. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w organizację pikniku parafialnego w minioną niedzielę oraz wszystkim, którzy wzięli w nim udział. Bóg zapłać za liczny udział na majówce.
12. Od przyszłej niedzieli do końca wakacji zapraszamy do „szopy” w każdą niedzielę od godz. 13.00 do 15.00. Do dyspozycji piłkarzyki, bilard, piłki, itd. oraz kawa lub herbata.
13 Zapraszamy młodzież (po skończeniu 7 klasy SP) na Góreckie Dni Młodości do Górki Klasztornej w dniach 4-10 lipca. Szczegóły na plakacie, FB i Instagramie wydarzenia. Zapisy poprzez formularz na FB lub u ks. Adama.
14 Informujemy, że Caritas naszej parafii posiada jeszcze dary, z których mogą korzystać uchodźcy z Ukrainy: artykuły spożywcze, kosmetyki, pieluchy, pościel. Zapraszamy.
15 Ukraińska liturgia prawosławna będzie sprawowana na stałe w kościele oo. Jezuitów przy ul. Szewskiej 18 w Poznaniu, w niedziele o godzinie 12.30.
16. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni. Do nabycia m.in.: „Przewodnik Katolicki” i „Gość Niedzielny” z kolejną płytą CD „Biblia audio”.
17. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na WT UAM i szkoły katolickie.
18. Informujemy, że zgodnie z rozmowami prowadzonymi podczas kolędy oraz na liczne prośby wiernych od lipca będzie obowiązywał nowy porządek Mszy Świętych niedzielnych i świątecznych: 8.00; 10.00; 12.00; 17.00; 21.00.
19. Ks. Adam Gaca MSF zgodnie z decyzją Zarządu Prowincjalnego Misjonarzy Świętej Rodziny z dniem 1 sierpnia b.r. zostaje odwołany z pracy w naszej parafii i mianowany Pomocnikiem Referenta Powołaniowego z zamieszkaniem w Długopolu Zdrój. Jego miejsce zajmie ks. Adam Wróbel MSF. Dziekujemy ks. Adamowi za wszystko co zrobił na rzecz naszej wspólnoty i życzymy wielu łask bożych w nowym wyzwaniu duszpasterskim.
20. Kancelaria czynna we wtorek i piątek 9.00-10.00 oraz 16.00-17.00.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIEŃSTWA I OPIEKI ŚWIĘTEJ RODZINY!

W minionym czasie do wieczności odeszła śp. Bogumiła Smól, lat 96, z ul. Butryma. Msza pogrzebowa 28 czerwca, o godz. 11.00 w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza (Nowina), pochówek na cmentarzu parafialnym o godz. 11.45. Wieczny odpoczynek...

GÓRECKIE DNI MŁODOŚCI
w Górce Klasztornej

Zapraszamy młodzież (po skończeniu 7 klasy SP) na Góreckie Dni Młodości do Górki Klasztornej. Szczegóły na plakacie, FB i Instagramie wydarzenia. Zapisy poprzez formularz na FB lub u ks. Adama.

Informacje dla wnikliwych:
GDM, czyli Góreckie Dni Młodości z Misjonarzami Świętej Rodziny są niezwykłym wydarzeniem łączący w sobie elementy świetnych konferencji, spotkań z ludźmi z pasją, inspirujących warsztatów, koncertów pełnych nowoczesnego brzmienia i rekolekcji dla ducha. W centrum wszystkiego jest Jezus, który nas zaprasza do niesamowitej przygody życia
w Duchu i Prawdzie! Celem nie jest promowanie pustej religijności, ale nawiązanie osobistej relacji z Nim. To On nas zbiera z całej Polski, aby inspirować, motywować i prowadzić do pięknych rzeczy. Wraz ze Wspólnotą Poznanie Jezusa Młodych mamy zaszczyt od 2021 roku wspólnie tworzyć przestrzeń spotkania z Nim we wspólnej Eucharystii i wieczornej „Szkole Nazaretu”.
GDM to tydzień wypełniony spotkaniami, warsztatami oraz rozrywką, które
w nowoczesnej oprawie twarzą niepowtarzalny klimat w XVII - sto wiecznym klasztorze
w Górce Klasztornej. Wydarzenie jest adresowane do młodzieży (po 7 klasie SP do 30 r. życia) szukającej w życiu czegoś więcej, która chce poznać Jezusa albo spotkać ludzi, którzy są zafascynowani Nim”.

Link do filmiku z poprzedniej edycji GDMu:
https://www.youtube.com/watch?v=3IOrfRoZNik&t=20s

Ks. Adrian Piecuch MSF

GDM 2022