1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy na rodzinny piknik parafialny, połączony z nabożeństwem majowym (majówką) przy figurce Matki Bożej na ul. Małoszyńskiej, naprzeciwko Szkoły Podstawowej (nabożeństwo o godz. 16.00). Wcześniej będzie czas na herbatę, kawę, kiełbasę z grilla oraz wiele atrakcji dla dzieci z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Przeprowadzimy „Rodzinną Grę Terenową” z zadaniami i nagrodami. Zachęcajmy innych do udziału.
2. Dzisiaj także w naszej parafii gościmy ks. Łukasza Skoułda MSF – założyciela oraz prowadzącego na facebook'u i YouTube RÓŻANIEC BEZ GRANIC. Głosi on homilie i zachęca do wstąpienia do Kół Żywego Różańca. Po Mszach zapisy z tyłu kościoła.
3. Nabożeństwa Majowe ku czci NMP, a od 1 czerwca Nabożeństwa Czerwcowe są odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30.
4. Od poniedziałku do soboty o godz. 7.45 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.00 na różaniec bez wystawienia w intencji pokoju na Ukrainie. O prowadzenie różańca prosimy Panie z Koła Różańcowego lub innych wiernych.
5. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej i adoracja do godz. 19.30.
6. W czerwcu podczas Mszy Świętych Gregoriańskich modlimy się za śp. Weronikę Pacanowską-Uszak.
7. W tym tygodniu:
• wtorek – święto Nawiedzenia NMP
• środa – wspomnienie św. Justyna, Męczennika. Dzień Dziecka
czwartek – I czwartek miesiąca – modlitwa w intencji powołań kapłańskich, zakonnyc h i misyjnych wyjątkowo podczas nabożeństwa czerwcowego.
piątek – I piątek miesiąca – Wspomnienie św. mm Karola Lwangi i Towarzyszy.
• I-sza sobota miesiąca – o godz. 8.00 Msza Święta Wotywna ku czci Matki Bożej w intencji zbiorowej za naszych Zmarłych. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć swoich zmarłych w owoce Mszy św. prosimy o wpisanie imienia i nazwiska zmarłego na specjalnej kartce, która znajduje się z tyłu kościoła. Intencje przyjmujemy po Mszach
w zakrystii. INTENCJE BĘDĄ ODCZYTYWANE przed Mszą św. od godz. 7.50. Po Mszy św. nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca (różaniec i 15 min. rozważanie) przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Odwiedziny chorych od godz. 9.30.
8. W przyszłą niedzielę (5 czerwca) obochodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. W przeddzień, czyli w Wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na „Noc Czuwania”. Rozpoczęcie o godz. 20.00. W planie modlitwa uwielbienia, konferencja, prezentacja, film. Animacja muzyczna zespół Animae Velit. Czuwanie zakończymy uroczystą Mszą Świętą o godz. 24.00, po niej zapraszamy na agapę (herbata, kawa, ciasto...). Podczas nocy czuwania będzie możliwość zejścia do salki pod kościołem na kawę lub herbatę.
9. W tym roku Procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Rozpoczęcie ul. Ścinawska 49 (kościół), przejście do ul. Braniborskiej, Braniborską do ul. Budziszyńskiej, Budziszyńską do Placu Świadowida, Placem Świadowida do ul. Srebrnej, Srebrną do ul. Ścinawskiej, Ścinawską powrót do kościoła. Bardzo prosimy wszystkich parafian, a szczególnie mieszkających na trasie procesji o udekorowanie drogi, domów i okien. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, podczas procesji pierwszy raz użyjemy nowej monstracji. Dzięki Waszej ofiarności uda się za zebraną kwotę zakupić również custodium do przechowywania Najświętszego Sakramentu w tabernakulum oraz relikwiarium na relikwie św. Jana Pawła II.
10. Informujemy, że zgodnie z rozmowami prowadzonymi podczas kolędy oraz na liczne prośby wiernych od lipca będzie obowiązywał nowy porządek Mszy Świętych niedzielnych i świątecznych: 8.00; 10.00; 12.00; 17.00; 21.00.
11. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 12 czerwca o godz. 12.00. Prosimy dzieci o przyjście w albach komunijnych lub ubrane na biało.
12. Zapraszamy młodzież (po skończeniu 7 klasy SP) na Góreckie Dni Młodości do Górki Klasztornej w dniach 4-10 lipca. Szczegóły na plakacie, FB i Instagramie wydarzenia. Zapisy poprzez formularz na FB lub u ks. Adama.
13. Kancelaria czynna we wtorek i piątek 9.00-10.00 oraz 16.00-17.00.
14. Ukraińska liturgia prawosławna będzie sprawowana na stałe w kościele oo. Jezuitów przy ul. Szewskiej 18 w Poznaniu, w niedziele o godzinie 12.30.
15.  Informujemy, że Caritas naszej parafii posiada jeszcze dary, z których mogą korzystać uchodźcy z Ukrainy: artykuły spożywcze, kosmetyki, pieluchy, pościel. Zapraszamy!
16. Ks. Adam Gaca MSF zgodnie z decyzją Zarządu Prowincjalnego Misjonarzy Świętej Rodziny z dniem 1 sierpnia b.r. zostaje odwołany z pracy w naszej parafii i mianowany Pomocnikiem Referenta Powołaniowego z zamieszkaniem w Długopolu Zdrój. Jego miejsce zajmie ks. Adam Wróbel MSF. Dziekujemy ks. Adamowi za wszystko co zrobił na rzecz naszej wspólnoty i życzymy wielu łask bożych w nowym wyzwaniu duszpasterskim.
17. Kancelaria czynna we wtorek i piątek 9.00-10.00 oraz 16.00-17.00.
18. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni. Do nabycia m.in.: „Przewodnik Katolicki” i „Gość Niedzielny”.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIEŃSTWA I OPIEKI ŚWIĘTEJ RODZINY!

W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Bogumiła Smól, z ul. Butryma. Data pogrzebu zostanie ustalona później. Wieczny odpoczynek...

GÓRECKIE DNI MŁODOŚCI
w Górce Klasztornej

Zapraszamy młodzież (po skończeniu 7 klasy SP) na Góreckie Dni Młodości do Górki Klasztornej. Szczegóły na plakacie, FB i Instagramie wydarzenia. Zapisy poprzez formularz na FB lub u ks. Adama.

Informacje dla wnikliwych:
GDM, czyli Góreckie Dni Młodości z Misjonarzami Świętej Rodziny są niezwykłym wydarzeniem łączący w sobie elementy świetnych konferencji, spotkań z ludźmi z pasją, inspirujących warsztatów, koncertów pełnych nowoczesnego brzmienia i rekolekcji dla ducha. W centrum wszystkiego jest Jezus, który nas zaprasza do niesamowitej przygody życia
w Duchu i Prawdzie! Celem nie jest promowanie pustej religijności, ale nawiązanie osobistej relacji z Nim. To On nas zbiera z całej Polski, aby inspirować, motywować i prowadzić do pięknych rzeczy. Wraz ze Wspólnotą Poznanie Jezusa Młodych mamy zaszczyt od 2021 roku wspólnie tworzyć przestrzeń spotkania z Nim we wspólnej Eucharystii i wieczornej „Szkole Nazaretu”.
GDM to tydzień wypełniony spotkaniami, warsztatami oraz rozrywką, które
w nowoczesnej oprawie twarzą niepowtarzalny klimat w XVII - sto wiecznym klasztorze
w Górce Klasztornej. Wydarzenie jest adresowane do młodzieży (po 7 klasie SP do 30 r. życia) szukającej w życiu czegoś więcej, która chce poznać Jezusa albo spotkać ludzi, którzy są zafascynowani Nim”.
Link do filmiku z poprzedniej edycji GDMu:
https://www.youtube.com/watch?v=3IOrfRoZNik&t=20s

Ks. Adrian Piecuch MSF

GDM 2022