1. Wczoraj odbyło się czuwanie przed Niedzielą Miłosierdzia, które zakończyło się uroczystą Mszą św. o godz. 21.00. Oprawę modlitewną i muzyczną zapewnił nasz zespół Animae Velit i Wspólnota Modlitewno-Ewangelizacyjna.
2. Dzisiaj obchodzimy święto Bożego Miłosierdzia. Rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Kazania głosi ks. Robert Ablewicz MSF, mianowany przez Ojca Świętego Misjonarzem Miłosierdzia. Ks. Robert od kilku lat pracuje w Papui Nowej Gwinei pełniąc równocześnie funkcję rektora. Bóg zapłać za wygłoszone Słowo.
3. Caritas Archidiecezji Poznańskiej co roku w Niedzielę Miłosierdzia Bożego obchodzi swoje święto patronalne. Od tego roku święto będziemy obchodzić w nowym formacie jako „Dzień Dobra”. To uhonorowanie i zauważenie dobroczyniących. Paniom z Caritas Parafialnego życzymy wielu łask Bożych i dziękujemy za zaangażowanie i wszelkie dobro na rzecz potrzebujących. Po Mszach św. zbiórka na Caritas.
4. W tym tygodniu obchodzimy:
poniedziałek – święto św. Marka, Ewangelisty
wtorek – urocz. św. Wojciecha, Bpa, Męczennika i głównego Patrona Polski;
piątek – święto św. Katarzyny ze Sieny, Dziewicy, Doktora Kościoła i Patronki Europy
niedziela – pierwsze nabożeństwo majowe o godz. 16.30
5. Od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec bez wystawienia w intencji pokoju na Ukrainie. O prowadzenie różańca prosimy panie z Koła Różańcowego lub innych wiernych. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej i adoracja do godz. 19.30.
6. Darmowe lekcje języka polskiego: GRUPA p. Lidii 6 maja (piątek) godz. 18.00; GRUPA p. Grażyny 28 kwietnia (czwartek) godz. 18.30.
7. Tradycyjna „danina diecezjalna” będzie zbierana do końca kwietnia. Na stoliku wyłożone są specjalne koperty, które z daniną prosimy przynosić do koncelarii lub wrzucać do koszyczka podczas tacy.
8. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapłać także za ofiary złożone na jałmużę wielkopostną oraz na nową monstrancję, którą zakupimy w najbliższym czasie. Do nabycia m/in.: „Miłujcie się”, „Przewodnik Katolicki” z dodatkami modlitewnymi oraz „Gość Niedzielny”.
9. Jak już ogólnie wiadomo ks. Proboszcz Grzegorz Chrapla MSF oraz dwaj inni współbracia ks. Sebastian Sobkowiak MSF i ks. Łukasz Biełusz MSF mieli we wtorek w drodze na Kapitułę Prowincjalną wypadek samochodowy. Ks. Sebastian po przebytej operacji przebywa jeszcze w szpitalu. Ks. Proboszcz opuścił już szpital, ale oczekuje na zabiegi chirurgiczne. Ks. Łukasz również opuścił już szpital. Ogólny stan zdrowia kapłanów jest stabilny. Wszyscy kapłani dziekują Parafianom za okazane wsparcie i modlitwę. Ks. Proboszcz szczególnie dziekuje za okazaną życzliwość i zatroskanie oraz prosi o modlitwę również za kierowcę, który spowodował wypadek.
10. Ze względu na niedyspozycyjność ks. Proboszcza kancelaria będzie nieczynna do odwołania. Wszystkie sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać na bieżąco z ks. Adamem po Mszach św.


WSZYSTKIM ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI I CAŁEGO TYGODNIA