1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Świętej Rodziny. Jest to Dzień modlitw o Świętość Małżeństw i Rodzin, stąd na każdej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. To również Uroczystość patronalna Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny i zakończenie roku jubileuszowego 100 lat MSF w Polsce oraz ostatni dzień możliwości uzyskania odpustu zupełnego z racji jubileuszu. Na Mszy św. o godz. 10.30 zostanie poświęcony nowy ornat z wizerunkiem Świętej Rodziny wykonany przez siostry Karmelitanki Bose z Rzeszowa. Słowo Boże głosi Ks. Łukasz Skoułd MSF. Dziękujemy za modlitwę i wszelką okazaną pomoc na rzecz naszego Zgromadzenia oraz misjonarzy pracujących za granicą. Dzisiejsza taca przeznaczona na WT UAM i inne szkoły katolickie.
2. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia: paniom przygotowującym spotkania opłatkowe i układającym kwiaty, dekorującym wnętrze kościoła, przygotowującym szopkę, sprzątającym, ofiarodawcom choinek oraz panom pomagającym je ścinać, wielu ludziom dobrej woli, którzy włączyli się w akcję „Tytka charytatywna”, Caritasowi Parafialnemu za wielki trud rozprowadzania świec i pamiątek świątecznych, a nade wszystko paczek z pomocą dla potrzebujących, panu organiście, naszemu zespołowi muzycznemu oraz panu Dawidowi za pomoc w zakrystii i całej służbie ołtarza.
3. W czasie Świąt dzieci mogą przynosić do zakrystii wypełnione i podpisane plansze z obrazkami, za które otrzymają upominki w święto Trzech Króli (6 stycznia).
4. W środę po Mszy o 18.00 Nowenna do MB Saletyńskiej i adoracja do 19.30.
5. W tym tygodniu obchodzimy:
• 27 grudnia (poniedziałek) – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Na Mszach św. obrzęd błogosławieństwa wina. Jest to też Narodowy Dzień Zwycięstwa Powstania Wielkopolskiego. Z tej racji na zarządzenie Ks. abpa Stanisława Gądeckiego, we wszystkich kościołach w Archidiecezji Poznańskiej o godz. 16.40 przez trzy minuty będą biły dzwony.
• 28 grudnia (wtorek) – święto Młodzianków, Męczenników
• 31 grudnia (piątek) – wspomnienie św. Sylwestra, Papieża i zakończenie Roku 2021. Po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego. Ks. Abp Metropolita Poznański Stanisław Gądecki udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
• 1 stycznia 2022 – I-sza sobota miesiąca. Nabożeństwo I-sobotnie (fatimskie) przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o godz. 8.00. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 21.00. Z racji uroczystości odwiedziny chorych przeniesione na sobotę 8 stycznia.
6. Kancelaria czynna we wtorek i piątek 9.00-10.00 oraz 16.00-17.00.
7. Wszystkich Parafian Prosimy o dostosowywanie się do obostrzeń sanitarnych.
8. W ostatnim czasie do wieczności odeszli:
• śp. Janusz Wojciech KULESZA, z ul. Wołodyjowskiego, Budowniczy naszego kościoła. Msza pogrzebowa w piątek 31 grudnia o godz. 13.00.
• śp. Jerzy DUSZYŃSKI, z ul. Rzepińskiej, Msza pogrzebowa we wtorek 4 stycznia o godz. 11.15 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Bóg zapłać za wspólną modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni.

Do nabycia: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”. Od dzisiaj cena „Gościa Niedzielnego” wzrasta do 10 zł. Raz w miesiącu ukaże się dodatek – płyta CD z kolejnymi księgami „Biblii Audio”.

Życzymy wszystkim opieki Świętej Rodziny z Nazaretu i błogosławieństwa w tym świątecznym czasie.

WIZYTA DUSZPASTERSKA (KOLĘDA) będzie odbywała się w dwóch formach:

◦ NA ZAPROSZENIE – Rodziny, które pragną przyjąć księdza prosimy o wpisanie się na listę kolędową w zakrystii po Mszach Świętych lub w kancelarii. O dniu i godzinie spotkania poinformujemy telefonicznie.
◦ KOLĘDOWE SPOTKANIE W KOŚCIELE – Zaproszenie dla każdej Rodziny, według kolejności ulic. Msza Święta w intencji rodzin o godz. 18.00; Następnie nabożeństwo kolędowe z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem każdej Rodziny (tzw. błogosławieństwo lourdskie); Obrazek i pamiątka kolędowa; Rozmowa kolędowa także w zakresie odnoszącym się do parafii.

PLAN KOLĘDY

03.01 (poniedziałek) - Wołodyjowskiego, Różyckiego, Grobelnego, Gerwela, Adamanisa, Brossa, Zielewicza, Wierzejewskiego
04.01 (wtorek) - Budziszyńska, Dziewińska, Grunwaldzka, Rzepińska, Grotkowska, Cmentarna, Małoszyńska, Srebrna
05.01 (środa) - Braniborska, Laudańska, Oskierki, Plac Światowida, Kurcewiczówny, Skrzetuskiego, Podbipięty, Hajduczka
07.01 (piątek) - Ścinawska, Kowalskiego, Zagłoby, Billewiczówny, Butryma, Ketlinga, Kmicica, Kiemliczów, Soroki
10.01 (poniedziałek) - Kamiennogórska
11.01 (wtorek) - Osiedle Jeleniogórska 1/3
12.01 (środa) - Jeleniogórska 4, 4a, 6, 6a, 7, 7a