1. Zapraszamy wszystkich parafian, według kolejności ulic na KOLĘDOWE SPOTKANIE W KOŚCIELE. Msza św. w intencji zaproszonych rodzin o godz. 18. Po niej nabożeństwo kolędowe z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem rodzin (tzw. błogosławieństwo lourdskie). Każda rodzina otrzyma obrazek i pamiątkę kolędową oraz naklejkę na drzwi. Będą także buteleczki na wodę święconą. Na zakończenie rozmowa kolędowa dotycząca naszej parafii. Ofiary kolędowe tradycyjnie będą przeznaczone m/in. na potrzeby parafii.
03.01 (poniedziałek) - Wołodyjowskiego, Różyckiego, Grobelnego, Gerwela, Adamanisa, Brossa, Zielewicza, Wierzejewskiego
04.01 (wtorek) - Budziszyńska, Dziewińska, Grunwaldzka, Rzepińska, Grotkowska, Cmentarna, Małoszyńska, Srebrna
05.01 (środa) - Braniborska, Laudańska, Oskierki, Plac Światowida, Kurcewiczówny, Skrzetuskiego, Podbipięty, Hajduczka
07.01 (piątek) - Ścinawska, Kowalskiego, Zagłoby, Billewiczówny, Butryma, Ketlinga, Kmicica, Kiemliczów, Soroki
10.01 (poniedziałek) - Kamiennogórska
11.01 (wtorek) - Osiedle Jeleniogórska 1/3
12.01 (środa) - Jeleniogórska 4, 4a, 6, 6a, 7, 7a
2. Rodziny, które pragną zaprosić księdza do swojego domu lub mieszkania prosimy o wpisanie się na listę kolędową w zakrystii po Mszach Świętych lub w kancelarii. O dniu i godzinie spotkania poinformujemy telefonicznie. Zachęcamy szczególnie osoby pragnące poświęcić swoje mieszkanie.
3. W środę po Mszy o 18.00 Nowenna do MB Saletyńskiej i adoracja do 19.30.
4. W czwartek 6 stycznia będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego (tzw. Trzech Króli). Msze św. wg porządku niedzielnego. Taca będzie przeznaczona na Krajowy Fundusz Misyjny. Podczas każdej Mszy błogosławieństwo kadzidła i kredy. Zachęcamy dzieci, aby z racji Światowego Dnia Misyjnego przyszły w koronach na Mszę św. o godz. 12.00 – po Mszy zostaniemy chwilę przy żłóbku, aby wspólnie pokolędować. Rozdamy też nagrody za uczestnictwo w roratach, a następnie zapraszamy scholę dziecięcą wraz z rodzicami na spotkanie opłatkowe do salki pod kościołem.
5. W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek i piątek miesiąca:
• czwartek – po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo w intencji powołań;
• piątek – w ramach nabożeństwa kolędowego odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa;
• sobota odwiedziny chorych od godz. 9.30.
6. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Chrztu Pańskiego. Kończy ona liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Tego dnia zakończy się też peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Archidiecezji. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.
7. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni. Do nabycia: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” i „Miłujcie się”.
Z tyłu kościoła wystawiony jest stolik z książkami oraz INORMATOR PARAFIALNY z kalendarium naszej parafii oraz ze szczegółowym planem kolędy. Bardzo prosimy o rozniesienie informatora do wszystkich parafian, którzy z różnych przyczyn nie mogli przyjść do kościoła.
8. Kancelaria czynna we wtorek i piątek 9.00-10.00 oraz 16.00-17.00.
9. Wszystkich Parafian Prosimy o dostosowywanie się do obostrzeń sanitarnych.
10. W ostatnim czasie do wieczności odeszli:
• śp. Jerzy DUSZYŃSKI, z ul. Rzepińskiej. Msza pogrzebowa we wtorek 4 stycznia o godz. 11.15;
• śp. Halina Maria KAZIKOWSKA, z ulicy Oskierki. Nabożeństwo na cmentarzu Junikowskim w piątek 7 stycznia o godz. 8.10, następnie Msza św. po godz. 9.00;
• śp. Jadwiga Kazimiera BROŻKO, z ul. Różyckiego. Msza pogrzebowa w sobotę 8 stycznia o godz. 12.00.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Życzymy wszystkim opieki Świętej Rodziny i Bożego błogosławieństwa w Nowym 2022 Roku