1. Dzisiaj o godz. 10.30 będzie (była) odprawiona uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Prowincjała Piotra Krupy MSF z okazji Jubileuszu 100-lecia Misjonarzy Świętej Rodziny w Polsce. Z racji jubileuszu można uzyskać odpust zupełny. Kartki z informacją i modlitwą z tyłu kościoła. Jest także wystawiony stolik z okolicznościowymi pamiątkami. Dobrowolne ofiary zostaną przekazane na misyjne cele Zgromadzenia.
2. Caritas parafialny rozprowadza świece na stół wigilijny - duże w cenie 18 zł, małe w cenie 8,50 zł oraz kartki i ozdoby świąteczne. Świece, które kładziemy na stół wigilijny będą uroczyście poświęcone dzisiaj podczas Mszy Świętych. Po zakończonym czasie Narodzenia Pańskiego zaniesiemy je na mogiły zmarłych.
3. Zapraszamy na ostatnie Msze św. roratnie dla dzieci: poniedziałek i środa o godz. 18.00; dla dorosłych: wtorek, czwartek o godz. 18.00. W czasie Świąt dzieci mogą przynosić do zakrystii wypełnione i podpisane plansze z obrazkami, za które otrzymają upominki w święto Trzech Króli (6 stycznia).
4. W środę po Mszy o 18.00 Nowenna do MB Saletyńskiej i adoracja do 19.30.
5. W zakrystii można odebrać opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę.
6. W tym tygodniu obchodzimy:
• 24 grudnia (piątek) – WIGILIA NARODZENIA PAŃSKIEGO
PASTERKA: godz. 22.00 oraz 24.00
• 25 grudnia (sobota) – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO
MSZE: godz. 09.00, 10.30, 12.00, 17.00, 21.00
• 26 grudnia (niedziela) – „2 DZIEŃ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA” ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY
MSZE: godz. 09.00, 10.30, 12.00, 17.00, 21.00
(taca na KUL, WT UAM i szkoły katolickie)
7. Uroczystość Bożego Narodzenia to jedne z najważniejszych świąt. Pragniemy, aby nasza świątynia, obok duchowego przeżycia stała się także zewnętrzną wizytówką naszej wspólnoty. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy sprzątaniu kościoła, robieniu szopki, układaniu i dekoracji choinek. „WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD” w poniedziałek, wtorek po wieczornej Mszy ok. godz. 18.30, środa o godz. 19.30.
8. Kancelaria czynna we wtorek i piątek 09.00-10.00 oraz 16.00-17.00.
9. W ostatnim czasie do wieczności odeszli:
śp. Marta WESOŁOWSKA, z ul. Cmentarnej, Msza pogrzebowa we wtorek 21 grudnia o godz. 08.00; śp. Andrzej BASZKOWSKI, z ul. Podpięty, Msza pogrzebowa w czwartek 23 grudnia o godz. 11.45. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Bóg zapłać za wspólną modlitwę i ofiary na potrzeby naszej świątyni.

Do nabycia prasa katolicka: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny z płytą CD - kolędy”.

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, zdrowia i sił w przygotowaniu Wigilii i Świąt.

10. Wizyta duszpasterska, zwana w tradycji kolędą, będzie odbywała się w dwóch formach:
◦ NA ZAPROSZENIE – Rodziny, które pragną przyjąć księdza prosimy o wpisanie się na listę kolędową w zakrystii po Mszach Świętych lub w kancelarii.
◦ KOLĘDOWE SPOTKANIE W KOŚCIELE – Zaproszenie dla każdej Rodziny, według kolejności ulic. Msza Święta w intencji rodzin o godz. 18.00; Następnie nabożeństwo kolędowe z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem każdej Rodziny (tzw. błogosławieństwo lourdskie); Obrazek i pamiątka kolędowa; Rozmowa kolędowa także w zakresie odnoszącym się do parafii.

• Wszystkich Parafian Prosimy o dostosowywanie się do obostrzeń sanitarnych.

W związku z wystąpieniem Miasta Poznania ze struktur ZM GOAP, kompetencje w zakresie gospodarki odpadami od 1 stycznia 2022 roku powrócą do Miasta. Przejęcie przez Poznań obowiązków związanych z odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych wiąże się z szeregiem nowych zadań, których realizacja rozpocznie się wraz z nowym rokiem. Szczegóły w gablocie pod chórem.