1. Od poniedziałku do soboty o godz. 7.45 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej i adoracja do godz. 19.30.

2. Od środy (1 maja) rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe ku czci NMP, które będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, w niedzielę i w uroczystości o godz. 16.30.

3. W tym tygodniu obchodzimy:
➢ poniedziałek – Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy, doktora Kościoła i patronki Europy.
- Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego
➢ I środa miesiąca – Wymiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 19.30 (po adoracji).
- Wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika
➢ I czwartek miesiąca – Wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
- Modlitwa o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne podczas nabożeństwa majowego
- Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej
➢ I piątek miesiącaUROCZYSTOŚĆ NMP Królowej Polski – głównej patronki Polski.
Msze św. jak w każdą niedzielę (8.00, 10.00, 12.00, 17.00, 21.00)
- Litania do Serca Pana Jezusa i Akt Oddania podczas nabożeństwa majowego
- Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych
➢ I sobota miesiąca – o godz. 8.00 Msza św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej w intencji zbiorowej za naszych zmarłych. Prosimy o wpisanie imienia i nazwiska zmarłego na specjalnej kartce, która znajduje się w kieszeni bilbordu z tyłu kościoła. Intencje przyjmujemy w zakrystii.
- Po Mszy św. nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca (różaniec i 15 min. rozważanie)
- Wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. Wszystkim strażakom życzymy wielu łask, zdrowia i składamy podziękowania za ich służbę.

4. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA FATIMSKIE od maja do października, 13. dnia każdego miesiąca. Msza św. o godz. 18.00, następnie różaniec i procesja maryjna wokół kościoła, na którą przynosimy lampiony. Zachęcajmy znajomych.

5. 26 maja ulicami Poznania przejdzie kolejny Marsz dla Życia. Szersze informacje w gablotkach. W związku z tym organizujemy w naszej parafii akcję „Pieluszka dla Maluszka”, która polega na zbieraniu pieluch oraz pieluchomajtek. Zostawiać je można w zakrystii lub na plebani do niedzieli 12 maja. Nie zbieramy zabawek, misiów pluszowych, artykułów spożywczych i plastycznych. Pieluchy zostaną przekazane m.in. do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu prowadzonego przez Siostry Serafitki, Hospicjum Domowego przy ul. Bednarskiej w Poznaniu oraz potrzebujących rodzin z naszej parafii. Zachęcamy do włączenia się w akcję!

6. Zapraszamy na pielgrzymko-wycieczkę do Doliny Kłodzkiej (13-16 czerwca). Zakwaterowanie w Domu Zakonnym MSF na Szczytniku pomiędzy Polanicą a Dusznikami Zdrój. Zapisy w zakrystii – ilość miejsc ograniczona. Osoby zapisane proszone są o uzupełnienie danych oraz wpłacenie przedwpłaty w wysokości 200zł.

7. W nadchodzącym tygodniu kancelaria nieczynna. Pilne sprawy można załatwiać po Mszach Świętych.

8. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni.

9. Do nabycia m/in.: „Przewodnik Katolicki” – podwójny numer w cenie 15 zł, „Gość Niedzielny” i modlitewniki majowe w cenie 7 zł.

10. W ostatnim tygodniu do wieczności odszedł śp. Lesław MANIAK, lat 83, zamieszkały przy ul. Laudańskiej. Msza pogrzebowa 6 maja (poniedziałek), o godz. 11.30, następnie pochówek na cmentarzu junikowskim o godz. 13.10.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask bożych
Niech miłość Jezusa stanie się źródłem pokoju w naszych Rodzinach