1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy na rodzinny piknik parafialny (majówka), połączony z nabożeństwem majowym przy figurce Matki Bożej na ul. Małoszyńskiej (nabożeństwo o godz. 16.00). Będzie bigos, kiełbasa i karkówka z grilla, ciasto, herbata, kawa oraz wiele atrakcji dla dzieci z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

2. Od poniedziałku do soboty o godz. 7.45 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.00 na różaniec prowadzony przez panie z Koła Żywego Różańca. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej oraz adoracja do godz. 19.30.

3. Nabożeństwa Majowe ku czci NMP od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.30.

4. W sobotę (20 maja) w Wyższym Seminarium Duchownym MSF w Kazimierzu Biskupim odbyła się uroczystość święceń diakonatu i prezbiteriatu (kapłaństwa). Prosimy o modlitwę w ich intencji.

5. W tym tygodniu obchodzimy:
➢ środa – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Dzień Powszechnej Modlitwy za Kościół w Chinach
➢ piątek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.
- 60. rocznica święceń kapłańskich Biskupa Zdzisława.
- Dzień Matki. Wszystkim Mamom składamy podziękowania za przyjęcie życia, opiekę i wychowanie oraz składamy życzenia zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Saletyńskiej.
➢ sobota – Wigilia Zesłania Ducha Świętego
- od godz. 19.00 do 21.00 czuwanie przed uroczystością (śpiew, konferencja, adoracja)
➢ niedziela – uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Koniec okresu wielkanocnego.

6. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii zapraszamy na:
- próba generalna grupa sobotnia: wtorek (23 maja) godz. 16.45-17.30
- próba generalna grupa niedzielna: środa (24 maja) godz. 16.45-17.30
- spowiedź święta dzieci i rodziców: piątek (26 maja) godz. 16.00 3c; 16.30 3b; 17.00 3a

7. W piątek (26 maja) o godz. 18.45 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania klasy VII i VIII. Zapraszamy także do uczestnictwa w nabożeństwie majowym o godz. 17.30 i Mszy św.

8. W sobotę (27 maja) o godz. 12.00 (I grupa), w niedzielę (28 maja) o godz. 12.00 (II grupa) odbędzie się Pierwsza Komunia Święta. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.

9. W sobotę (3 czerwca) odbędzie się spotkanie młodych na Polach Lednickich. Zachęcamy do wyjazdu. https://lednica2023.konfeo.com/pl/groups

10. Zapraszamy młodzież ponadpodstawową na Górecki Dni Młodości – GDM. Szczegóły na facebook’u oraz w gablotce. https://gdmmsf.pl/

11. Zapraszamy na pielgrzymkę do Medziugorie, w dniach 24.07-03.08. Szczegóły w gablotce.

12. Kancelaria parafialna czynna we wtorki i piątki od 9.00-10.00 oraz od 16.00-17.00.

13. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni.

14. Do nabycia prasa katolicka m/in.: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny.

15. W ostatnim czasie zmarł śp. Jacek ZIÓŁEK, lat 84, zamieszkały przy ul. Skrzetuskiego. Msza pogrzebowa w piątek 26 maja o godz. 11.30, następnie pochówek na cmentarzu junikowskim o godz. 13.10.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM
ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO I OPIEKI ŚW. RODZINY