1. Od poniedziałku do soboty o godz. 7.45 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
Nabożeństwa różańcowe
prowadzone przez Żywy Różaniec codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17.30.

2. Dzisiaj obchodzimy II NIEDZIELĘ ADWENTU – Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
Po mszy św. o godz. 12.00 wymiana tajemnic różańcowych Dziecięcej Róży Żywego Różańca.

3. W tym tygodniu przypada:

I środa miesiąca – Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej i adoracja do godz. 19.30. Po adoracji spotkanie Róż Żywego Różańca, wymiana tajemnic różańcowych. Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
W środę poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 18.00. Po mszy spotkanie organizacyjne dla rodziców w salce pod kościołem.

➢ czwartek – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP
Nabożeństwo „Godzina łaski dla świata” przed wystawionym Najświętszym Sakramentem od godziny 12.00 do 13.00. U jego początków są objawienia prywatne Matki Bożej Róży Duchownej we włoskim Montichiari.
Prośby i obietnice Matki Bożej:
1. Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.
2. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.
3. Będą masowe nawrócenia.
4. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.
5. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.
6. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.
7. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.
8. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.

4. ADWENT:

➢ RORATY
z udziałem dzieci w poniedziałek, środa, piątek o godz. 18.00
z modlitwą w intencji rodzin we wtorek i czwartek o godz. 18.00
z animacją zespołu Animae Velit w soboty o godz. 6.30 w intencji zbiorowej za zmarłych

➢ CZUWANIE Z RÓŻAŃCEM
W sobotę 10 grudnia po Mszy świętej ok. godz. 18.45 zapraszamy wszystkich wiernych na nabożeństwo różańcowe po uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP prowadzone przez Róże Żywego Różańca.

➢ REKOLEKCJE ADWENTOWE
Od niedzieli do wtorku (11-13 grudnia). Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Kemnitz MSF

5. Caritas parafialny rozprowadza świece na stół wigilijny duże w cenie 20 zł, małe w cenie 10 zł oraz kartki i ozdoby świąteczne. Świece, które kładziemy na stół wigilijny będą uroczyście pobłogosławione po każdej mszy w 4. Niedzielę Adwentu (18 grudnia). Po zakończonym czasie Narodzenia Pańskiego zaniesiemy je na mogiły naszych zmarłych.
Zachęcamy również do zakupu u Pań z Caritas’u kalendarzy adwentowych „Boski adwent”. To jedyne katolickie kalendarze w całej Polsce. W środku znajdziemy oczywiście czekoladki, jak i zadania do wykonania na każdy dzień adwentu, które mają przygotować dzieci do Świąt Bożego Narodzenia. Tematyka zadań porusza temat pomocy bliźniemu. Nasz kalendarz wyróżnia to, że dzieci w sposób realny uczą się tego, co tak na prawdę jest najważniejsze w czasie adwentu. Czekoladki to miły dodatek, ale najważniejsze jest duchowe przygotowanie na narodziny Jezusa.

6. W zakrystii można już odebrać opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę.

7. Na stoliku będą wyłożone torby charytatywne „Tytki” – w ten sposób, chcemy pomóc ubogim rodzinom. Gotowe paczki można przynieś do kościoła lub na plebanię do niedzieli 18 grudnia. Bardzo prosimy o zgłaszanie ludzi, którym trzeba pomóc.

8. Kancelaria czynna we wtorki i piątki od 9.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.00

9. Można zamawiać intencje mszalne na 2023r.
Bóg zapłać za wspólną modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni. Do nabycia m/in.: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, kalendarze misyjne w cenie 10zł.

10. W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Edward Woźny lat 77 z ul. Ścinawskiej 34. Pogrzeb odbył się w miniony piątek. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...

WSZYSTKIM ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO
ORAZ OPIEKI ŚWIĘTEJ RODZINY!