Liturgiczna Służba Ołtarza

Przy naszej parafii działają ministranci, wsród nich lektorzy i ceremoniarze, oraz lektorzy dorośli.

Każdego, kto chce zasilić szeregi ministrantów lub lektorów dorosłych - zapraszamy na spotkania dla kandydatów!

SPOTKANIA - soboty o godzinie 16:00

➔ więcej informacji o Liturgicznej Służbie Ołtarza

👉 Podczas Mszy św. o godz. 12 dwóch kandydatów zostało przyjętych w grono ministrantów
👉 Norbertowi i Marcinowi gratulujemy, życzymy wytrwania oraz gorliwości w wypełnianiu posługi

W sobotę 3 marca Skauci Europy zaprosili naszych ministrantów do wspólnej zbiórki. Były zabawy integracyjne, szyfry harcerskie, szukanie skarbu i nauka rozpalania ognia za pomocą krzesiwa. Pomimo wcześniejszych mroźnych dni nikomu zimno nie było a „dreszcz” emocji związany z poszukiwaniem nagrody rozgrzewał wszystkich uczestników.

Nasi ministranci w pierwszy tydzień ferii zimowych (12-17.02.2018) pojechali do Zakopanego na narty. Ks. Łukasz Skołud MSF i ks. Rafał Ochojski MSF zorganizowali zimowe rekolekcje dla chłopaków z Liturgicznej Służby Ołtarza. Był to niesamowity czas wypełniony modlitwą, sportem, grami, zabawami i pieszymi wycieczkami. Aura nam dopisała i śniegu nie brakowało. Dla niejednego uczestnika była to największa ilość śnieżnego puchu, jaką do tej pory widzieli w swoim życiu!  Zapraszamy do galerii zdjęć i relacji na FB naszej parafii.

16 grudnia nasza wspólnota Caritas zorganizowała wigilijne spotkanie dla wszystkich samotnych, chorych, emerytów i rencistów. Był czas na życzenia, posiłek i wspólne kolędowanie. Wieczorem tego samego dnia miał miejsce opłatek Liturgicznej Służby Ołtarza. Nasi ministranci wraz z rodzicami i rodzeństwem dzielili się swoimi wspomnieniami z ostatniego półrocza. Był mały pokaz zdjęć i filmików ze wspólnego wyjazdu.