1. Dziś obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza, Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

2. Od jutra rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe ku czci NMP, które będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, w niedzielę i uroczystości o godz. 16.30.

◦ poniedziałek – wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika
◦ wtorek – wspomnienie św. Atanazego, Biskupa, doktora Kościoła.
Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej
◦ środaUROCZYSTOŚĆ NMP Królowej Polski – głównej patronki Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę (9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 21.00).
Wymiana tajemnic różańcowych wyjątkowo w 2. środę miesiąca
◦ czwartekI czwartek miesiąca – Wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków.
Wszystkim strażakom życzymy wielu łask, zdrowia i składamy podziękowania za ich służbę. Modlitwa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych podczas nabożeństwa majowego.
◦ piątek I piątek miesiąca – Po Mszy wieczornej litania do Serca Pana Jezusa i Akt Oddania.
◦ I-sza sobota miesiąca – Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
O godz. 8.00 Msza Święta Wotywna ku czci Matki Bożej w intencji zbiorowej za naszych Zmarłych. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć swoich zmarłych w owoce
Mszy świętej prosimy o wpisanie imienia i nazwiska zmarłego na specjalnej kartce, która znajduje się w kieszeni bilbordu z tyłu kościoła. Intencje przyjmujemy w kancelarii lub po Mszach
w zakrystii. Po Mszy świętej nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Odwiedziny chorych od godz. 9.30

4. Od poniedziałku do soboty o godz. 7.45 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.00 na różaniec prowadzony przez panie z Koła Żywego Różańca. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej oraz adoracja do godz. 19.30.

5. Spotkanie Rady parafialnej w piątek (5 maja) o godz. 19.00.

6. W sobotę (6 maja), o godz. 10.30 zapraszamy do pomocy przy rozłożeniu plandeki namiotowej oraz posprzątania szopy.

7. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA FATIMSKIE od maja do października, 13. dnia każdego miesiąca. Msza św. o godz. 18.00, następnie różaniec i procesja maryjna wokół kościoła, na którą przynosimy lampiony. Zachęcajmy znajomych.

8. W nadchodzącym tygodniu kancelaria czynna w piątek od 9.00-10.00 oraz od 16.00-17.00.

9. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni.

10. Do nabycia prasa katolicka m/in.: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny.

11. W ostatnim tygodniu do wieczności odszedł śp. Eugeniusz Konstańczak, lat 83. Msza Pogrzebowa w piątek 5 maja o godz. 10.00, pochówek na cmentarzu junikowskim o godz. 11.50.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie!

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM
ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO I OPIEKI ŚW. RODZINY