1. W tym tygodniu obchodzimy:
➢ wtorek – wspomnienie św. Antoniego, opata
➢ czwartek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
➢ sobota – Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Dzień Babci.
➢ niedziela – obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. Dzień Dziadka
– Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy życzenia wielu łask Bożych, zdrowia oraz pociechy z wnuków.
Po Mszy św. o godz. 12.00 dzieci z przedszkola „Orle Gniazdo” z ul. Junikowskiej odegrają jasełka, na które zapraszamy wszystkich, a szczególnie dziadków.

2. W środę (18 stycznia) od godz. 16.45 do 17.15, w kościele spotkanie kolędowe dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

3. W przyszłą niedzielę (22 stycznia) będziemy gościć wolontariusza Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia, który po ogłoszeniach powie kilka zdań o działalności Stowarzyszenia, a po Mszach św. będzie możliwość wsparcia ich działalności.

4. Wizyta duszpasterska, zwana kolędą odbywa się w tradycyjnej formie od 2 do 28 stycznia 2023r. Szczegółowy plan kolędy znajduje się na stronie internetowej parafii, na facebook’u, stoliku za ławkami z tyłu kościoła oraz wywieszony jest w gablotce. Bardzo prosimy o pomoc w rozprowadzeniu planu kolędy oraz o poinformowanie sąsiadów. Kolęda na ul. Jeleniogórska 1/3 dnia 28 stycznia od godz. 14.
W tym tygodniu rozpoczęcie kolędy od poniedziałku do piątku od godz. 16.30. Osoby pragnące przyjąć kapłana w późniejszych godzinach, np. po pracy proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii lub telefonicznie.

5. Od poniedziałku do piątku o godz. 7.45 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwa różańcowe prowadzone przez Żywy Różaniec codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17.30.

6. Caritas Parafialny zebrał 600 zł. za pierniki malowane przez dzieci w czasie adwentu. Pieniądze zostaną przekazane do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży, przy ul. Rocha w Poznaniu, prowadzonego przez siostry Serafitki. Caritas bardzo dziękuje za szczodrość parafianom i za zaangażowanie dzieciom.

7. Bóg zapłać za ofiary składane za kadzidło i kredę, zostały one przekazane na cele misyjne.

8. Ze względu na kolędę, w styczniu Kancelaria będzie czynna po Mszach św.

9. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni. Z tyłu kościoła do nabycia prasa katolicka, m/in.: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, który od nowego roku kosztuje 10 zł 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM ŻYCZYMY
BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO I OPIEKI ŚWIĘTEJ RODZINY