1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski. Jak co roku pod kościołem można nabyć kremówki papieskie, które rozprowadza Caritas. Po każdej Mszy św. oddajemy cześć św. Janowi Pawłowi II przez ucałowanie relikwii.
2. Zbiórka do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.
3. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele inwestycyjne.
4. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.30. Wierni, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach zachęcamy do modlitwy w domach.
5. Jutro tj. poniedziałek – obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.
6. Piątek - święto św. Łukasza. Dzień Modlitwa za Pracowników Służby Zdrowia.
7. Za tydzień na Mszach św. jak co roku odbywać się będzie liczenie wiernych.
8. Codziennie przed Mszą św. o godz. 08.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św.
9. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej i Adoracja do godz. 19.30.
10. Caritas parafialny zaprasza wszystkich chorych, starszych, emerytów, rencistów i osoby samotne w sobotę 19 października na Mszę św. o godz. 10.00, następnie wspólne spotkanie w salce pod kościołem – będzie pyra i gzik.
11. Zapraszamy na kolejne spotkanie przy grach planszowych o godz. 18.00 na plebanii.
12. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Światowa Niedziela Misyjna. Taca na Papieskie Dzieła Misyjne. Rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego. Słowo Boże w tym dniu wygłosi ks. Grzegorz Chrapla MSF, który ostatnie trzy lata pracował na Kubie.
13. Najbliższe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania będzie w formie kursu ewangelizacyjnego "Eureka", który odbędzie się w Górce Klasztornej w dniach 25-27 października. Wyjazd w piątek o godz. 15.00, powrót w niedzielę w ok. 17.00. Koszt 210zł. Szczegółowe informacje zostaną przekazane drogą mailową. Zapisy wraz z wpłatą przyjmuje ks. Marek.
14. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe z udziałem kandydatów do Bierzmowania są we wtorki: 15 i 22 października.
15. Ks. Marek zaprasza na wspólny wyjazd na spotkanie wyłącznie dla mężczyzn zatytułowane "Ojciec i Syn" w sobotę 19 października w Kościele pw. Nawiedzenia NMP w Poznaniu. Szczegóły na plakacie, zgłoszenia przyjmuje ks. Marek.
16. Zbliża się wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych i miesiąc listopad poświęcony ich pamięci. Przypominamy, że można składać wypominki listopadowe w zakrystii. Kartki na wypominki są wyłożone przy wyjściu z kościoła na stole.
17. Komisja Liturgiczna Archidiecezji Poznańskiej po raz kolejny organizuje kurs dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego, który odbędzie się w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Poznaniu przy ul. Fredry 11, w sobotę 30 listopada 2019 roku od godz. 10:00 do 13:00. Koszt kursu wynosi 40 zł od osoby. Organizatorzy proszą uczestników o punktualne przybycie. Wypełniony formularz zgłoszeniowy z danymi kandydatów wraz z akceptacją księdza proboszcza, prosimy przesłać do dnia 20 listopada 2019 roku na adres Kurii Metropolitalnej: 61-109 Poznań, Ostrów Tumski 2, z dopiskiem „Kurs dla fotografów”.

Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Jana Szajrych z ul. Butryma. Pogrzeb odbył się w piątek. Śp. Janinę Szymczak l. 96 z ul. Grunwaldzkiej 263, pogrzeb we wtorek. Msza św. o godz. 09.45, ceremonie na cmentarzu Junikowskim o godz. 11.10. Śp. Marię Mielcarek l. 68 z ul. Kiemliczów 7 pogrzeb we wtorek, Msza św. o godz. 13.00, ceremonie na cmentarzu Junikowskim o godz. 14.15 oraz śp. Mirosławę Pietrowską l.74 z ul. Dziewińskiej 10. Pogrzeb w środę Msza św. o godz. 11.00 ceremonie na cmentarzu Junikowskim o godz. 12.30. Wieczny odpoczynek...

Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę i dzisiejsze ofiary

Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki

Życzymy wszystkim Parafianom i Gościom wielu łask Bożych na nowy tydzień, opieki św. Rodziny oraz naszej Patronki MB z La Salette.