NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Koronka do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o godz. 7.45. Różaniec prowadzony przez członków Koła Żywego Różańca codziennie o godz. 17.30. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej i adoracja do godz. 19.30.

2. W tym tygodniu obchodzimy:
➢ czwartek – wspomnienie św. Andrzeja, apostoła
➢ I piątek miesiąca – po Mszy św. wieczornej litania do Serca Pana Jezusa i Akt Oddania
➢ I sobota miesiąca – Msza Święta Wotywna ku czci Matki Bożej w intencji zbiorowej za zmarłych o godz. 8.00.
Wszystkich, którzy chcieliby włączyć zmarłych w owoce Mszy św. prosimy o wpisanie imienia i nazwiska zmarłego na specjalnej kartce, która znajduje się w kieszeni bilbordu z tyłu kościoła. Intencje przyjmujemy w zakrystii - są one odczytywane 10 min. przed Mszą.
Po Mszy św. nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca przed wystawionym Najświętszym Sakramentem - KONIEC OKRESU ZWYKŁEGO.

3. Odwiedziny chorych odbędą się w okresie przedświątecznym.

4. Od niedzieli 3 grudnia rozpoczynamy ADWENT – okres bezpośredniego przygotowania do świętowania Bożego Narodzenia, a zarazem rozpoczęcie nowego roku duszpasterskiego i liturgicznego.
Głównymi punktami tego okresu będą msze roratnie (od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 i w soboty o godz. 6.30 z animacją zespołu Animae Velit i wspólnym śniadaniem) oraz rekolekcje adwentowe prowadzone przez ks. Joachima Leszczynę MSF (10-12 grudnia).

5. Jak co roku, na stoliku są wyłożone torby charytatywne „Tytki” – w ten sposób, chcemy pomóc ubogim rodzinom. Gotowe paczki można przynieś do kościoła lub na plebanię do niedzieli 17 grudnia. Bardzo prosimy o zgłaszanie ludzi, którym trzeba pomóc.

6. Od przyszłej niedzieli Caritas Parafialna będzie rozprowadzała świece na stół wigilijny (10zł małe, 20zł duże/kule) oraz kartki i ozdoby świąteczne. Świece, które kładziemy na stół wigilijny będą uroczyście pobłogosławione po każdej Mszy św. w 3. Niedzielę Adwentu (17 grudnia). Po zakończonym czasie Narodzenia Pańskiego zaniesiemy je na mogiły naszych zmarłych.

7. Dzisiaj po Mszach św. można zakupić kalendarze adwentowe dla dzieci - „Boski adwent”. To jedyne katolickie kalendarze w całej Polsce. W środku znajdziemy oczywiście czekoladki, jak i zadania do wykonania na każdy dzień adwentu, które mają przygotować dzieci do Świąt Bożego Narodzenia. Tematyka zadań porusza temat pomocy bliźniemu. Ten kalendarz wyróżnia to, że dzieci w sposób realny uczą się tego, co tak na prawdę jest najważniejsze w czasie adwentu. Czekoladki to miły dodatek, ale najważniejsze jest duchowe przygotowanie na narodziny Jezusa.

8. Od przyszłej niedzieli w zakrystii można będzie odebrać opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Uroczysty obrzęd błogosławieństwa opłatków w sobotę (2 grudnia) na Mszy św. o godz. 18.00.

9. Jeżeli ktoś może ofiarować choinki do kościoła, w tym 2 duże prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

10. Zapraszamy dzieci w wieku 6 - 11 lat na spotkania duszpasterstwa dzieci w poniedziałki od 17.00 do 18.30 – krótka katecheza, zabawy ruchowe i plastyczne, itp.

11. Zapraszamy dzieci i młodzież na spotkania wspólnoty młodzieżowej w duchu Oazy – Ruchu Światło-Życie
➢ czwartek, godz. 19.00 - Klasy VIII SP, szkoły średnie i zawodowe
➢ piątek, godz. 19.00 - Klasy V – VII SP

12. Spotkanie kantydatów do bierzmowania Klasy VII SP w salce w piątek (1 grudnia) godz. 19.00.

13. Kancelaria Parafialna czynna we wtorek i piątek od godz. 9.00 – 10.00 oraz 16.00-17.00.

14. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni.

15. Do nabycia prasa katolicka m/in.: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” oraz Kalendarz Misyjny na 2024 ROK w cenie 10 zł.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych
oraz błogosławieństwa Świętej Rodziny