1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Dzień Dziękczynienia. W naszej wspólnocie gościmy ks. Igora Kozankiewicza, dyrektora Caritas diecezji Samborsko-Drohobyckiej, zachodnia Ukraina, który wraz z Caritas prowadzi szpital, buduje hospicjum oraz pomaga wielu tysiącom uchodźców (wydaje żywność, leki, środki higieny,itp).

2. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

3. Od poniedziałku do soboty o godz. 7.45 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.00 na różaniec prowadzony przez panie z Koła Żywego Różańca. Nabożeństwa Czerwcowe po Mszach Świętych wieczornych.

4. W tym tygodniu przypada I środa miesiąca, bezpośrednio po Mszy św. spotkanie Kół Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

5. Ze względu na przygotowanie do uroczystości Bożego Ciała wyjątkowo w środę, po Mszy Świętej wieczornej nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

6. W środę po Mszy św. wieczornej o godz. 18.45 zapraszamy na próbę dziewczynki (szczególnie pierwszokomunijne), które chciałyby sypać kwiaty podczas procesji Bożego Ciała. Chłopcy w albach komunijnych mogą przynieść w czwartek małe dzwonki, którymi będą dzwonić podczas procesji. Osoby, które mają możliwość przyniesienia kwiatów do sypania prosimy, aby zostawić je w czwartek przed południem w przedsionku kościoła.

7. W czwartek uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA. Msze święte jak w każdą niedzielę. O godz. 13.00 odbędzie się tradycyjna Procesja Bożego Ciała, która przejdzie ulicami: Ścinawską do ul. Skrzetuskiego, następnie do Wołodyjowskiego, Wołodyjowskiego do Srebrnej i Srebrną do Ścinawskiej. Bardzo prosimy wszystkich parafian, a szczególnie mieszkających na trasie procesji o udekorowanie drogi, domów i okien. Mieszkańców wymienionych ulic prosimy o przestawienie samochodów na czas procesji.

8. Ksiądz Abp Metropolita Poznański Stanisław Gądecki udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek (9 czerwca).

9. Od piątku oktawa Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne po Mszach św. wieczornych.

10. W sobotę wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa i patrona Archidiecezji.

11. W przyszłą niedzielę (11 czerwca) rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci, które przyjęły Komunię w 2022r. Uroczysta Msza św. o godz. 12.00.

12. Zapraszamy młodzież ponadpodstawową na Górecki Dni Młodości – GDM. Szczegóły na facebook’u oraz w gablotce. https://gdmmsf.pl/

13. Zapraszamy na pielgrzymkę do Medziugorie, w dniach 24.07-03.08. Szczegóły w gablotce.

14. Kancelaria parafialna czynna we wtorki i piątki od 9.00-10.00 oraz od 16.00-17.00.

15. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni.

16. Nastąpiła zmiana konta parafialnego – PKO BP 24 1020 4027 0000 1702 1848 9407.

17. Do nabycia prasa katolicka m/in.: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny.

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM
ŻYCZYMY WIELU ŁASK BOŻYCH
ORAZ BŁOGOSŁAWIEŃSTWA ŚWIĘTEJ RODZINY