1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział we wczorajszym czuwaniu Wigilii Zesłania Ducha Świętego. Bóg zapłać!

2. Wczoraj I grupa dzieci przyjęła Pierwszą Komunię Świętą; dziś o godz. 12.00 Komunię Świętą przyjmie II grupa. Dzieci pierwszokomunijne i ich Rodziny zapraszamy na tzw. „Biały Tydzień” - od poniedziałku do piątku: nabożeństwo majowe i czerwcowe o godz. 17.30, a po nim Msza św.

3. Od poniedziałku do soboty o godz. 7.45 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.00 na różaniec prowadzony przez panie z Koła Żywego Różańca. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej oraz adoracja do godz. 19.30.

4. Nabożeństwa Majowe ku czci NMP dziś o godz. 16.30, od poniedziałku do środy o godz. 17.30. Od czwartku rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe. W tym tygodniu wyjątkowo, ze względu na „biały tydzień” od czwartku do soboty o godz. 17.30.

5. W tym tygodniu obchodzimy:
➢ poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła
➢ środa – święto Nawiedzenia NMP
➢ I czwartek miesiąca – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
Dzień Dziecka. Modlitwa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych podczas nabożeństwa czerwcowego
➢ I piątek miesiąca
➢ I sobota miesiąca
O godz. 8.00 Msza Święta Wotywna ku czci Matki Bożej w intencji zbiorowej za naszych Zmarłych. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć swoich zmarłych w owoce Mszy świętej prosimy o wpisanie imienia i nazwiska zmarłego na specjalnej kartce, która znajduje się w kieszeni bilbordu z tyłu kościoła. Intencje przyjmujemy w kancelarii lub po Mszach w zakrystii. Po Mszy świętej nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
- Odwiedziny chorych od godz. 9.30
➢ niedziela – uroczystość Najświętszej Trójcy. Dzień Dziękczynienia.
W naszej wspólnocie będziemy gościli ks. Igora Kozankiewicza, dyrektora Caritas diecezji Samborsko-Drohobyckiej, zachodnia Ukraina. ks. Igor wraz z Caritas prowadzi szpital, buduje dla nich hospicjum oraz pomaga wielu tysiącom uchodźców (wydaje żywność, leki, środki higieny,itp)

6. W tym roku Procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Ścinawska, przejście do ul. Skrzetuskiego, Skrzetuskiego do Wołodyjowskiego, Wołodyjowskiego do Srebrnej, Srebrną do Ścinawskiej, Ścinawską powrót do kościoła. Bardzo prosimy wszystkich parafian, a szczególnie mieszkających na trasie procesji o udekorowanie drogi, domów i okien.

7. W niedzielę 11 czerwca, o godz. 12.00 Msza św. rocznicy Pierwszej Komunii Świętej dzieci, które przyjęły Komunię w 2022r.

8. W sobotę (3 czerwca) odbędzie się spotkanie młodych na Polach Lednickich. Zachęcamy do wyjazdu. https://lednica2023.konfeo.com/pl/groups

9. Zapraszamy młodzież ponadpodstawową na Górecki Dni Młodości – GDM. Szczegóły na facebook’u oraz w gablotce. https://gdmmsf.pl/

10. Zapraszamy na pielgrzymkę do Medziugorie, w dniach 24.07-03.08. Szczegóły w gablotce.

11. Rada Osiedla Junikowo zaprasza na 5-ty Jubileuszowy Koncert Junikowski. Po latach przerwy pandemicznej, z radością wznawiają cykl koncertów. Koncert w wykonaniu artystów pod dyrekcją prof. Bartosza Bryły odbędzie się 4 czerwca o godz. 16.30, tym razem w kościele pw. św. Andrzeja Boboli, na ul. Junikowskiej 48, co związane jest z jubileuszem 85-lecia powstania tamtejszej parafii.

12. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w organizację pikniku parafialnego i pomoc w jego realizacji oraz udział w majówce. Radzie Osiedla za ufundowanie nagród dla dzieci biorących udział w konkursach i osobom za przyniesione wypieki.

13. Kancelaria parafialna czynna we wtorki i piątki od 9.00-10.00 oraz od 16.00-17.00.

14. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni.

15. Do nabycia prasa katolicka m/in.: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny.

16. W ostatnim czasie zmarli:
- śp. Bogumiła GRZECHNIK, zamieszkała przy ul. Ścinawskiej. Msza pogrzebowa w środę 31 maja o godz. 10.30, następnie pochówek na cmentarzu junikowskim o godz. 11.50
- śp. Janina FABIŚ, lat 89, zamieszkała w Plewiskach przy ul. Południowej. Msza pogrzebowa we wtorek 30 maja o godz. 11.00, następnie pochówek na cmentarzu junikowskim o godz. 12.30
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM
ŻYCZYMY WIELU ŁASK BOŻYCH
ORAZ BŁOGOSŁAWIEŃSTWA ŚWIĘTEJ RODZINY