1. Dziś obchodzimy Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W naszej wspólnocie gościmy wolontariusza z fundacji Obrony Życia – Moja Rodzina. Po Mszach św. będzie można wesprzeć to dzieło.

2. Od poniedziałku do piątku o godz. 7.45 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a od poniedziałku do czwartku i w sobotę na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30.

3. W okresie Wielkiego Postu Droga Krzyżowa, w piątki o godz. 17.30 dla dzieci i po Mszy św. ok godz. 18.40 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.15.

➢ I piątek miesiąca – Po Mszy św. wieczornej litania do Serca Pana Jezusa i Akt Oddania
➢ I sobota miesiąca – o godz. 8.00 Msza św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej w intencji zbiorowej za naszych zmarłych. Prosimy o wpisanie imienia i nazwiska zmarłego na specjalnej kartce, która znajduje się w kieszeni bilbordu z tyłu kościoła. Intencje przyjmujemy w zakrystii. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca (różaniec i 15 min. rozważanie)
Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 9.30.

5. W przyszłą niedzielę (3 marca) rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Łukasz Biełusz MSF. Zachęcamy do uczestnictwa.
Po Mszy św. o godz. 12.00 wymiana tajemnic Róży Żywego Różańca Dzieci.

6. Post, modlitwa, jałmużna – to, jak mówi Pan Jezus trzy główne zadania na Wielki Post. Dlatego zachęcamy do podejmowania postanowień wielkopostnych tak prywatnych jak i naszej wspólnoty:
➔ POST – zapraszamy do udziału w „Sztafecie Wielkopostnej” wynagradzając Miłosierdziu Bożemu i prosząc w intencji naszej Ojczyzny.
➔ MODLITWA – zachęcamy do systematycznego uczestnictwa w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach oraz czytania Słowa Bożego
➔ JAŁMUŻNA – Jak czytamy w Księdze Tobiasza: „[...] jałmużna wybawia od śmierci i nie pozwala wejść do ciemności, jest wspaniałym darem dla tych, którzy ją dają przed obliczem Najwyższego. [...] uwalnia od śmierci i oczyszcza z każdego grzechu. Ci, którzy dają jałmużnę, nasyceni będą życiem” (Tb 4,8-11; 12,7-9).
Ma ona wymiar pokuty i zadośćuczynienia za ciężkie grzechy i wyrządzone niegdyś krzywdy (np. kradzież, oszustwa). Zachęcamy więc, aby odmawiając sobie czegoś (np. alkoholu, papierosów, słodyczy, itp.) lub z głębokości serca złożyć ofiarę, która będzie przeznaczona na Dzieła Miłosierdzia. Jałmużnę składamy w kopertach podczas tacy lub w zakrystii.

7. W tym roku organizowany jest konkurs na Palmę Wielkanocną. Palmy będą oceniane w dwóch kategoriach: na najwyższą i na najładniejszą (oddzielnie dla dorosłych i dzieci). Rozstrzygnięcie konkursu w niedzielę Palmową (24 marca) po Mszy św. o godz. 12.00.

8. Do Niedzieli Palmowej można przynieś torby charytatywne - „Tytki”. Paczki można również przynosić w reklamówkach. W ten sposób, chcemy pomóc ubogim rodzinom. Bardzo prosimy o zgłaszanie ludzi, którym trzeba pomóc.

9. Każdy wierny – w miarę swoich możliwości – zobowiązany jest do troski o potrzeby wspólnoty Kościoła. Jedną z form tej troski jest danina diecezjalna, składana w okresie Wielkiego Postu na potrzeby naszej Archidiecezji. Fundusze z daniny diecezjalnej przeznaczane są na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Na stoliku wyłożone są specjalne koperty, które z daniną prosimy wrzucać do koszyczka podczas tacy.

10. Kancelaria czynna we wtorek i w piątek 9.00-10.00 oraz 16.00-17.00.

11. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni. Do nabycia prasa katolicka m/in.: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Gość Extra – Wielki Post z Pasją” w cenie 14 zł.

12. W gablotce przed kościołem można zapoznać się z obwieszczeniem Prezydenta Miasta Poznań w sprawie zarządzenia wyborów do rad osiedli Miasta Poznań.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego
oraz opieki Świętej Rodziny