13 lipca 1917 r. w Fatimie Matka Boża powiedziała: „Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Bóg chce je uratować, Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli uczyni się to, co wam powiem, wielu zostanie przed piekłem uratowanych i nastanie pokój na świecie”.

Siedem lat po zakończeniu fatimskich objawień Matka Boża zezwoliła siostrze Łucji na ujawnienie treści drugiej części tajemnicy fatimskiej. Jej przedmiotem było nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

Maryja powiedziała:
“Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewierności stale ranią. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię świętą, odmówią jeden różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia”.

Dlaczego ma to być „pięć sobót” wynagradzających, a nie dziewięć lub siedem na cześć Matki Bożej Bolesnej?

Maryja powiedziała Łucji:
„Jest pięć rodzajów obelg i bluźnierstw wypowiadanych przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. Bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Poczęciu. Przeciwko Jej Dziewictwu. Przeciwko Bożemu Macierzyństwu, kiedy jednocześnie uznaje się Ją wyłącznie jako Matkę człowieka. Bluźnierstwa tych, którzy starają się otwarcie zaszczepić w sercach dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść do tej Niepokalanej Matki. Bluźnierstwa tych, którzy urągają Jej bezpośrednio w Jej świętych wizerunkach”.

NABOŻEŃSTWA PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA

W każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8:00 zapraszamy na Mszę św. wotywną ku czci NMP w intencji zbiorowej za zmarłych.

Wszystkich, którzy chcieliby włączyć swoich zmarłych w owoce Mszy świętej prosimy o wpisanie imienia i nazwiska zmarłego na specjalnej kartce, która znajduje się w kieszeni bilbordu z tyłu kościoła. Intencje przyjmowane są po Mszach św. w zakrystii i wyczytywane 10 minut przed Mszą św.

Po Mszy św. nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca przed wystawionym Najświętszym Sakramentem (różaniec, 15 minutowe rozważanie tajemnic różańcowych).

NABOŻEŃSTWA FATIMSKIE

Nabożeństwo nawiązuje do objawień Matki Bożej w Fatimie i jest odpowiedzią na wezwania Maryi do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Dlatego ma charakter ekspiacyjny i obejmuje wspólne odmawianie Różańca oraz procesję wokół kościoła.

Odbywa się każdego 13. dnia miesiąca od maja do października. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i procesja maryjna. Zakończone błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim.

15 Nabożeństwo Pierwszy Sobot

15 Nabożeństwo Pierwszy Sobot2