W Uroczystość Wszystkich Świętych jak co roku zebraliśmy się na Cmentarzu Junikowskim na nabożeństwie za zmarłych. Idąc w procesji od krzyża zlokalizowanego alei głównej do Pomnika Katyńskiego i rozważając tajemnice chwalebne różańca, modliliśmy się za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do Pana: biskupów, kapłanów, braci i siostry zakonne, rodziców, przodków, krewnych i wychowawców. Swoją modlitwą ogarnialiśmy również tych, którzy polegli w konfliktach zbrojnych, a także zostali pochowani na pobliskim cmentarzu i innych nekropoliach.

Podczas nabożeństwo Słowo Boże do zebranych wygłosił ks. Wirgiliusz Jarzyński MSF, który podkreślił, że modlitwa to najważniejsze i najpiękniejsze, co możemy ofiarować zmarłym. Przytaczając różne przykłady z kapłańskiej (i nie tylko) historii, zwrócił on uwagę na to, że modlitwa to również najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi za jego i za naszego życia. Misjonarz przypomniał także o tym, by pamiętać o umiejętnym upominaniu bliźniego po to, by stawał się on coraz lepszy i mógł zmieniać swoje postępowanie, by dążyć do świętości.

W wydarzeniu licznie uczestniczyli nasi duszpasterze, misjonarze, kapłani z sąsiednich parafii, osoby zakonne, mieszkańcy naszej parafii, sąsiednich osiedli oraz innych części Poznania. Listopadowa aura sprzyjała zadumie, którą można była wyczuć również w kolejnych dniach. Od 2 do 8 listopada przed każdą wieczorną Mszą św. spotykaliśmy się w naszej świątyni na wypominkach za zmarłych. Odmawiając różaniec w ich intencji, mogliśmy ofiarować im coś znacznie cenniejszego od zniczy czy kwiatów – naszą pamięć i modlitwę.