Tegoroczny odpust parafialny był wyjątkowy. W dniach 17-18 września 2016 obchodziliśmy szczególne święto w historii naszej parafii – Jubileusz 15-lecia jej powstania. Zgodnie z tradycją w sobotę odbyła się część mniej oficjalna (festyn parafialny), a w niedzielę – Msza św. odpustowa z udziałem wszystkich duszpasterzy, pracujących (kiedyś i obecnie) w naszej parafii.

15 lat to jubileusz niewielki, ale bardzo bogaty – mówił ks. Grzegorz Kamiński MSF, nasz pierwszy wikariusz, który wygłosił Słowo Boże podczas niedzielnej uroczystości.

Pan Bóg – nasz sąsiad

Odwołał się on przede wszystkim do początków parafii, gdy pojawiały się różne koncepcje związane z lokalizacją kościoła parafialnego. Wybór docelowego miejsca nie był jednak przypadkowy. – Pan Bóg wybiera właśnie takie miejsca, by zamieszkać w naszym sąsiedztwie – podkreślił ks. Grzegorz zwracając uwagę na fakt, że w procesie budowy świątyni nie brakowało trudności, lecz trud włożony przez duszpasterzy i parafian, przyniósł widoczne efekty. Nasz pierwszy wikariusz nawiązał również do treści orędzia z La Salette, przypominając o tym, co niezbędne w codziennym życiu: – Bez przebaczenia nie ma miłości – podkreślił.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Robert Ciżewski, Wikariusz Prowincjalny MSF, któremu towarzyszyło wielu Misjonarzy Świętej Rodziny. W kościele licznie zgromadzili się parafianie, przyjaciele parafii i poznańscy duszpasterze. O oprawę muzyczną zadbał Chór Kameralny Prywatnego Policealnego Studium Sztuki Wokalnej pod dyrekcją prof. Jadwigi Gałęskiej-Tritt oraz kwintet dęty pod kierownictwem Sebastiana Szupienko. Na zakończenie Mszy św. wspólnie przeszliśmy w procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła.

Sobotnie świętowanie

Większość z nas rozpoczęła świętowanie parafialnego Jubileuszu dzień wcześniej. Podczas sobotniego festynu, który odbył się w „szopie”, coś dla siebie mogli znaleźć zarówno dorośli, jak i najmłodsi parafianie. Nie zabrakło też okazji do nabycia pamiątek związanych z historią naszej parafii – kalendarzy z archiwalnymi zdjęciami, a także licytacji srebrnych krzyży saletyńskich. Choć prognozy pogody nie były zbyt optymistyczne, ostatecznie nie musieliśmy obawiać się opadów deszczu. Atmosfera podczas festynu „przegoniła" zapewne niejedne chmury. Sprzyjała też sąsiedzkim rozmowom i wspominkom, a także zabawie tanecznej do późnych godzin nocnych.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżywanie Jubileuszu 15-lecia powstania naszej parafii. Przed nami kolejne lata – mamy nadzieję równie bogate, jak te, które zapisały się w historii naszej parafii