Drużyna z Parafii pw. św. Faustyny w Plewiskach wygrała tegoroczną edycję Turnieju im. Jana Berthiera, która odbyła się 18 czerwca w naszej parafii. Zwycięzcy okazali się lepsi od zespołu z Parafii pw. św. Krzyża w Poznaniu oraz naszej reprezentacji. Czwarte miejsce przypadło drużynie z Parafii pw. Chrystusa Króla w Poznaniu.

 

Pomimo kameralnej liczby uczestników, kibice mogli liczyć na równie wielkie sportowe emocje, jak w poprzednich latach. Wszyscy zawodnicy wykazali się zaangażowaniem, a najlepszym spośród nich wybrano Jakuba Ziółkowskiego. Najlepszym bramkarzem został Kamil Łuś. Na uczestników turnieju czekały nagrody ufundowane przez Polski Związek Piłki Nożnej, Referat Powołaniowy Misjonarzy Świętej Rodziny i naszą parafię.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i dziękujemy osobom, które zaangażowały się w przygotowanie i organizację imprezy: Państwu Czerwińskim, Państwu Czaprackim, Państwu Nowickim, bratu Andrzejowi. Składamy również podziękowania sędziom (Mirosławowi Wołoszynowi i Filipowi Sobkowiakowi), którzy dbali o sprawny przebieg meczów, a także Gimnazjum nr 58 i Szkole Podstawowej nr 54, na terenie których odbyły się rozgrywki.