Uroczysta Msza św. o godz. 12, coroczny festyn parafialny - w weekend 16-17 września 2017 obchodziliśmy odpust parafialny. Był on okazją do radosnego świętowania we wspólnym gronie, wspominania dotychczasowej historii parafii, jak i (za sprawą artykułu w gazetce i niedzielnego kazania) przypomnienia sobie istoty orędzia NMP z La Salette.

- Orędzie Matki Bożej z La Salette jest trudne do przekazywania - mówił ks. Janusz Jezusek MSF, który wygłosił Słowo Boże podczas niedzielnej Eucharystii. Podkreślił on jednak, że ważne jest wyciąganie wniosków z orędzia i przekazywanie bliźnim płynącej z niego nauki (czynem bardziej niż słowem).

Uroczysta Msza św. została odprawiona za "wszystkich Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół", a przewodniczył jej wspomniany wcześniej ks. Janusz Jezusek MSF. Wyjątkowości niedzielnej Mszy św. dodawały m.in. procesje (na wejście i na zakończenie) oraz oprawa muzyczna. Organista p. Piotr zadbał o uroczyste pieśni, a dodatkowo w tym dniu towarzyszyli nam: Chór "Cantemus", Zespół Muzyczny "Chorus" oraz orkiestra.

Dzień wcześniej mieliśmy okazję, by po raz kolejny spotkać się na naszym tradycyjnym festynie parafialnym przy "szopie". Za sprawą pogody spora część zabawy odbyła się pod namiotami i w samej "szopie". Do wejścia do środka zachęcały: pyszne, upieczone przez parafianki ciasta, ciepło z kominka oraz dbający w tym dniu o oprawę muzyczną DJ. Podczas festynu coś dla siebie mogli znaleźć zarówno dorośli, jak i najmłodsi parafianie. Nie zabrakło gier i zabaw dla dzieci, loterii fantowej, a także rozmaitych smakołyków. Oprócz wspomnianych wcześniej ciast, na wszystkich przybyłych czekały m.in. dania z grilla, popcorn i wata cukrowa.

Dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznym odpuście parafialnym, a przede wszystkim tym, którzy zaangażowali się w jego przygotowanie i organizację. Dochód z festynu przeznaczony jest na pokrycie dachu kościoła.