Wyścig pasterzy i królów do Pana Jezusa, pasterze zmieniający się w ochroniarzy Dzieciątka i wspólne śpiewanie kolęd – 29 stycznia 2017 Klub Seniora z Biedruska wystawił w naszym kościele „Jasełka na wesoło”. Przedstawienie dostarczyło zebranym mnóstwo niepowtarzalnych wrażeń, radości, ale też okazji do refleksji. Narracja oraz gra aktorów były profesjonalne, stroje, scenografia i dźwięk ciekawe, a sceny nawiązywały do sytuacji, z którymi spotykamy się w codziennym życiu.

W jednej z pierwszych scen Jasełek pasterze i królowe uświadomili sobie, że nie ma tak naprawdę znaczenia, kto z nich najszybciej dotrze do Pana Jezusa, ale najważniejszy jest On sam. W międzyczasie Herod przyjął niespodziewanego gościa, którym okazał się sam szatan, namawiający go do zabicia Dzieciątka. Na szczęście ich rozmowę podsłuchała „wykwalifikowana pomoc domowa” pracująca w pałacu, która postanowiła ostrzec Maryję przed zbliżającym się żołnierzem. W sytuacji zagrożenia Święta Rodzina mogła liczyć też na dodatkowe wsparcie, gdyż odwiedzający ją pasterze szybko zdjęli swoje kufajki i zamienili je na profesjonalne kamizelki z napisem „ochrona”. W finalnych scenach przedstawienia doszło również do nawrócenia żołnierza, ucieczki Świętej Rodziny do Egiptu i śmierci Heroda.

Na koniec aktorzy – nie bez powodu – otrzymali owacje na stojąco. Przedstawienie przypadło go gustu nie tylko najmłodszym, ale również starszym parafianom. Kto wie, może nasi goście odwiedzą nas z kolejnymi nietypowymi Jasełkami za rok?